Як заявив заступник Держсекретаря з питань нацполітики Угорщини Пейтер Сіладі в Берегові, Угорщини надає всебічну допомогу членам угорської громади Закарпаття, а також забезпечує українських біженців.
На урочистостях, які відбулися в берегівській римо-католицькій церкві, Пейтер Сіладі зазначив, що збереження угорської громади ґрунтується на подвійній основі: на розумній політиці та на силі віри.
«Ми, угорці, ніколи не даємо задню», – сказав заступник Держсекретаря, наголосивши, що закарпатська угорська громада протягом минулих ста років безліч разів підтверджувала бажання жити та зберегтися. «Незважаючи на всі труднощі, громаді вдалося зберегтися, а завдяки підтримці угорського уряду – і розвиватися», – сказав Пейтер Сіладі.
За його словами, уряд Угорщини з 2010 року розпочав розбудову системи національної політики, і тоді, окрім віри, робив акцент ще й на здоровій політиці, і це так продовжується донині.
«Одне з наших найважливіших спільних питань — це якнайшвидший мир в Україні», – підкреслив Пейтер Сіладі, зазначивши, що Угорщина зацікавлена в тому, щоб Україна була «суверенною, врівноваженою, демократичною правовою державою, де національні меншини, зокрема, закарпатські угорці, жили у безпеці та в мирі на своїй батьківщині».
Тому Угорщина підтримала надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, наголосив він. Щодо російсько-українського воєнного конфлікту, заступник Держсекретаря заявив, що Угорщина в міру своїх можливостей допомагає Україні.
«Ми впевнені, що після закінчення війни, під час євроінтеграційного процесу України ми зможемо впорядкувати відновлення прав закарпатської угорської меншини у задовільний для обох сторін спосіб», – зазначив він.
Пейтер Сіладі зазначив, що Угорщина робить усе можливе, щоб закарпатські угорські організації працювали навіть в умовах воєнної ситуації, оскільки ці організації є «нашими найважливішими партнерами у збереженні закарпатської угорської громади».
Він додав, що Угорщина надає всебічну підтримку угорській професійно-технічній підготовці та вищій освіті на Закарпатті, щоб студенти та спеціалісти, які закінчили ці заклади, зі своїми знаннями продовжували планувати власне майбутнє на батьківщині на благо громади та Закарпаття.
Президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос та директор Фахового коледжу Каталін Шовш вручили дипломи 83 випускникам навчального закладу.
Нагадаємо, Угорщина із перших днів війни допомагає українським біженцям на Закарпатті. Значні гуманітарні вантажі надходять до різних куточків краю. Зокрема, систематично гуманітарна допомога надходить до Берегівщині й Виноградівщини. Біженцям у закарпатських громадах також дапомагають Угорські благодійні організації.
Із 6 березня переселенцям, що їдуть в Угорщину без відповідних документів, поліція видає тимчасові посвідчення на перебування у країні прямо на кордоні. Таким особам не обов’язково з’являтися і реєструватися на пунктах тимчасового знаходження, їм відповідний дозвіл на 30-денне перебування на території Угорщини правоохоронці видають прямо на кордоні.
Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з перших днів війни приймають вимушених переселенців. За підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.