1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українці в Польщі: відомо, які права мають українські біженці-заробітчани та умови праці у спеку

02.07.2022 20:33 Без кордонів Актуально

Від початку війни в Україні до Польщі виїхала значна частина українців, і багато хто з них влаштувалися там на роботу.

Від початку війни в Україні до Польщі виїхала значна частина українців, і багато хто з них влаштувалися там на роботу.

Українські біженці розглядають Польщу не лише як країну для тимчасового притулку, а й для подальшого життя. Багато хто з них вже працевлаштувався. Стало відомо, які права мають переселенці, які працюють у спеку.

Про це пише Today.ua з посиланням на український інформаційний портал у Польщі inPoland

Робота в Польщі без знання мови та кваліфікації, як правило, передбачає фізичну працю. Трудовий кодекс зобов'язує роботодавця забезпечити персоналу здорові та безпечні умови. Якщо людина працює у спеку, вона має отримувати додаткові перерви та скорочення робочого часу.

У Міністерстві сім'ї та соціальної політики Польщі зазначили, що високі температури впливають на ефективність та безпеку працівників. Їм мають зробити послаблення, які не спричинять зниження зарплати.

Роботодавці за законом мають протягом усієї зміни забезпечувати прохолодними напоями працівників, які працюють за температури повітря 25+ градусів. При цьому не має значення, чи обладнане робоче місце кондиціонером, а також працює людина на вулиці чи в приміщенні. Недотримання цього обов'язку - правопорушення, яке передбачає штраф в 1-30 тисяч злотих.

Поляки хочуть, щоби приїжджі біженці з україни самі заробляли собі на життя.

За даними соціологічного опитування, 38,7% поляків погоджуються, щоб українські діти ходили до польських шкіл. За те, щоби українці вчили польську мову, висловилися 27,6%. 12,1% вважають, що українці мають купити у Польщі житло.

Соціолог Петро Длугош наголосив, що українські біженці також хочуть швидше інтегруватися до польського суспільства. Станом на 23 травня у Польщі легально працевлаштувалися 160 тисяч українців, а це близько 29% усієї кількості працездатних біженців.

Нагадаємо: Українські біженці в Польщі: з 1 липня для українців скасують безкоштовний проїзд поїздами

Читайте на ГК:Українських дітей у Польщі зобов’яжуть піти до місцевих шкіл: подробиці
Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати