1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українські біженці в Польщі: з 1 липня для українців скасують безкоштовний проїзд поїздами

26.06.2022 20:31 Без кордонів ВАЖЛИВО

Від самого початку російського вторгнення в Україну сусідня Польща приймає біженців з нашої країни та всіляко підтримує та допомагає тим, хто тікає від війни.

Від самого початку російського вторгнення в Україну сусідня Польща приймає біженців з нашої країни та всіляко підтримує та допомагає тим, хто тікає від війни.

Польський залізничний перевізник PKP Intercity з 1 липня перестає надавати безкоштовні квитки біженцям з України.

Про це повідомляє прес служба PKP Intercity.

Зазначається, що чинні правила видачі безкоштовних квитків для біженців з України діятимуть до четверга, 30 червня. З п’ятниці, 1 липня, ці поїздки відбуватимуться за загальними правилами, включеними до регламенту PKP Intercity.

Безкоштовний проїзд для громадян України у 2-му класі поїздів економ категорій TLK та IC були запроваджені 26 лютого цього року. PKP Intercity був першим залізничним перевізником, який надав таку можливість. До останніх днів червня послугами PKP Intercity скористалися понад 2,3 мільйона громадян України.

З 1 по 30 червня громадяни України можуть безкоштовно подорожувати лише з та до міст, розташованих на нашому східному кордоні, а саме: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешув, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув. З деталями чинних правил можна ознайомитись за посиланням.

Останні місяці підтвердили важливість PKP Intercity як національного пасажирського перевізника. У найкоротші терміни було забезпечено рухомий склад, і сотні працівників були залучені для прийому першої хвилі біженців. Цей час довів, що залізниця – це засіб пересування, на який можна покластися – як щодня, так і в кризових ситуаціях. Варто зазначити, що незважаючи на велику відданість допомозі біженцям з України, PKP Intercity в той же час виконувала свої першочергові завдання, тобто щоденне перевезення тисяч поляків. Цьогорічний травень став рекордним місяцем за всю історію компанії. За п’ять місяців цього року послугами міжміського перевізника скористалися понад 20 мільйонів людей. Минулої неділі, 19 червня, було перевезено найбільшу кількість пасажирів за понад 20-річну історію PKP Intercity. Триває інтенсивна підготовка до літнього сезону.

Гаряча лінія для громадян України

Постійно працює спеціальна гаряча лінія PKP Intercity українською мовою. Це спеціальний номер для громадян України, які хочуть отримати інформацію рідною мовою про розклад руху PKP Intercity та інші пасажирські теми. Гаряча лінія працює 7 днів на тиждень з 8.00 до 18.00: +48 22 473 00 86 (вартість дзвінка згідно з тарифом оператора). Інформація також доступна на сайті PKP Intercity у двох мовних версіях – польській та українській.

Нагадаємо, раніше повідомллося, що у Польщі українських біженців зобов'язали платити податки. Відомо про які категорії українців йде мова.

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії