1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Підтримуючи закарпатських угорців": Уряд Угорщини продовжує фінансову підтримку постраждалих від війни в Україні

30.06.2022 16:07 Без кордонів ВАЖЛИВО

За словами держсекретаря з питань національної політики офісу прем’єр-міністра Угорщини Арпада Яноша Потапі, угорський уряд у 2022 році продовжує підтримку різних верств угорців Закарпаття.

За словами держсекретаря з питань національної політики офісу прем’єр-міністра Угорщини Арпада Яноша Потапі, угорський уряд у 2022 році продовжує підтримку різних верств угорців Закарпаття.

Зокрема, йдеться  про пакет соціальних програм, що діє з 2015 року і включає надання щорічної надбавки до заробітної плати. Про це пише infopost.media

“Таким чином уряд надає подальшу підтримку постраждалим від війни закарпатським угорцям”, – йдеться у повідомленні.

Янош Арпад Потапі наголосив, що цього року програма буде оголошена з бюджетом 2 362 820 000 форинтів (більше 186 млн гривень та близько 6 мільйонів євро).

Чому Угорщина фінансує нацменшину на Закарпатті?

Держсекретар пояснив, що у 2022 році через російсько-українську війну процедуру подачі заяв на отримання допомоги буде спрощено. Зокрема, з цього року вчителі угорської мови, які працюють у шкільній освіті щонайменше 5 місяців також можуть подати відповідну заявку починаючи з 15 червня.

За словами угорського урядовця за останні роки програма внесла вагомий внесок у те, щоб угорці Закарпаття масово не покидали свою батьківщину. І нагадав, що минулого року одноразову допомогу отримали 15 119 осіб, які “здійснюють діяльність загальнодержавного політичного значення”.

Потапі підкреслив, що уряд Угорщини докладає всіх зусиль для підтримки угорців Закарпаття навіть у надзвичайно складній ситуації, пов’язаною з війною в Україні. Мета програми залишається незмінною – збереження угорської національної меншини в регіоні, а також мотивація угорських фахівців залишатися на своїй батьківщині та виконувати свою роботу на благо суспільства.

“Для Угорщини надзвичайно важливо, щоб в Україні якнайшвидше настав мир. Угорщина зацікавлена в тому, щоб сусідня Україна стала суверенною, збалансованою, демократичною правовою державою, де національні меншини, зокрема угорська на Закарпатті, могли б жити в безпеці та мирі на своїй батьківщині”, – зазначив Потапі.

Хто може отримати фінансову підтримку Угорщини 

На фінансову підтримку можуть претендувати вчителі угорської мови, медичні працівники, працівники соціальної та культурної сфери, журналісти, актори та представники інших верств, а також часть коштів надається на забезпечення харчування для дітей.

Віце-президент KMKС та директор Благодійного фонду “KMKSZ” Геза Гулачі також повідомив, що заявки на отримання фінансової допомоги освітяни можна буде подавати через районні відділення фонду з 15 червня до 15 липня. Всі інші категорії – з 16 липня до 15 серпня 2022 року.

За словами Гулачі майже 40 000 мешканців Закарпаття звернулися за рік по допомогу до благодійного фонду “ KMKSZ ”.

Як вважає історик, професор Ласло Зубанич, який очолює Демократичну спілку угорців Закарпаття (UMDSZ), у 2022 році кількість закарпатської угорської меншини може зменшитися до 100 000 і навіть менше, адже через війну, близько 30 000 угорців виїхало за межі країни.

Нагадаємо, Угорщина із перших днів війни допомагає українським біженцям на Закарпатті. Значні гуманітарні вантажі надходять до різних куточків краю. Зокрема, систематично гуманітарна допомога надходить до Берегівщині й Виноградівщини. Біженцям у закарпатських громадах також дапомагають Угорські благодійні організації

Слід зауважити: після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувуючи навчання для дітей з України

Із 6 березня переселенцям, що їдуть в Угорщину без відповідних документів, поліція видає тимчасові посвідчення на перебування у країні прямо на кордоні. Таким особам не обов’язково з’являтися і реєструватися на пунктах тимчасового знаходження, їм відповідний дозвіл на 30-денне перебування на території Угорщини правоохоронці видають прямо на кордоні.

Відчутна допомога із боку Угорського Уряду і в налагодженні питання що стосується продовольства в цей час. Зокрема, Угорщина Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів.

За словами Петера Сійярто, можна сперечатися про те, як впоратися з цією кризою, але не розумно намагатися вирішити ситуацію, посилаючи більше зброї.

"Ми запропонували допомогти доставити вантажі з України. Угорсько-український кордон безпечний, оскільки наша країна не постачає зброю. Угорщина має логістичні можливості, які дозволяють нам швидко обробляти експорт" - сказав Сійярто.

Нагадаємо, чому надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС важливе і для закарпатських угорців - Андреа Бочкор

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)