1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Петер Сійярто заявив, що Росія й надалі постачатиме газ до Угорщини

20.06.2022 09:00 Без кордонів ВАЖЛИВО

За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, Росія пообіцяла продовжити постачання газу до Угорщини і "Газпром" та виконає свої договірні зобов'язання перед країною.

За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, Росія пообіцяла продовжити постачання газу до Угорщини і

Про це Сійярто заявив у неділю, повідомляє Reuters.

У відповідь Росії на західні санкції "Газпром" припинив постачання данській компанії Orsted (ORSTED.CO) і Shell Energy (SHEL.L) у зв'язку з контрактом на постачання газу до Німеччини.

Він також припинив постачання голландському газовому трейдеру GasTerra разом із Болгарією, Польщею та Фінляндією за відмову платити за російський газ у рублях.

Сійярто сказав, що генеральний директор "Газпрому" Олексій Міллер та віце-прем'єр Росії Олександр Новак запевнили його у телефонній розмові, що компанія виконає свої зобов'язання перед Угорщиною, викладені у її контракті.

Міністр не сказав, коли відбувся телефонний дзвінок. МЗС не одразу відповіло на запит про коментарі.

За угодою з "Газпромом", підписаною минулого року, Угорщина отримує 3,5 мільярда кубометрів газу на рік через Болгарію та Сербію в рамках довгострокової угоди з Росією та ще один мільярд кубометрів трубопроводом з Австрії.

Угода діє протягом 15 років з можливістю зміни кількості, що закуповується, через 10 років.

Сійярто також заявив у неділю, що енергетична безпека Угорщини, включаючи постачання газу, стабільна, і що постачання газу здійснюються щодня відповідно до контракту, згідно з графіком та без будь-яких збоїв.

Потоки російського газу в Європу в п'ятницю не відповідали попиту, оскільки Італія та Словаччина повідомили про отримання менше половини звичайних обсягів газопроводом "Північний потік-1", який перетинає Балтійське море з Росії до Німеччини і на який припадає близько 40% потоків російських поставок до Європейського Союзу.

У неділю Німеччина оголосила про подальші кроки щодо збільшення обсягів зберігання газу для підготовки до наступного зимового сезону, водночас Берлін побоюється, що Росія може скоротити або навіть повністю припинити постачання.

Нагадаємо,  раніше Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що газове ембарго проти рф негативно позначиться не лише на Угорщині, але й на всій Європі. Зокрема,  в ефірі угорського радіо Орбан зауважив наступне: "У такій стабільній ситуації, як Угорщина, дуже мало урядів, а наш мандат свіжий і стабільний". Орбан також наголосив із цього приводу, що "нафта починалася так само сильно, як і газ".

Як наголосив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, Європейський союз не може запровадити ембарго на постачання російського газу у своєму наступному пакеті санкцій. 

Даючи коментар CNBC у кулуарах зустрічі Ради міністрів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у Парижі, Сійярто сказав: 

«Коли ми запроваджуємо санкції, ми маємо переконатися, що ці санкції більше шкодять тим, проти кого ми запроваджуємо санкції, ніж нам самим».

«Ми маємо дуже чітку позицію щодо війни, ми засуджуємо росію за цю військову агресію. Ми підтримуємо Україну. Але ми маємо враховувати і реальність», – додав він.

На запитання Сійярто про перспективи того, що ЄС націлиться на експорт російського газу до наступного раунду санкцій, Міністр закордонних справ Угорщини відповів «Ні, це неможливо».

«Якщо ви не можете імпортувати газ із росії, то країна зупиняється, економіка зупиняється, ми не можемо опалювати будинки, ми не можемо керувати економікою. Наше питання: хто може запропонувати рішення?” – додав він.

Також, не зважаючи на те, що Угорщина і далі закуповуватиме газ в країни-агресора, Угорський уряд засуджує напад Росії на територіальну цілісність і суверенітет України та порушення Будапештського меморандуму. 

"Ми хочемо миру. Збройний конфлікт повинен припинитися, а суперечки – врегульовані шляхом переговорів. Нам потрібно допомогти Україні та потурбуватися про біженців", – зазначив угорський прем’єр Віктор Орбан.

Нагадаємо, Орбан відповів на критику євродепутатів й наголосив на допомозі, яку Угорщина надає Україні під час війни

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)