1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Орбан відповів на критику євродепутатів й наголосив на допомозі, яку Угорщина надає Україні під час війни

603
Без кордонів Угорщина

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан дав відповідь на листа 44 депутатів Європейського парламенту.

Орбан відповів на критику євродепутатів й наголосив на допомозі, яку Угорщина надає Україні під час війни

Йдеться про звинувачення Будапешта у підриві європейської єдності та гальмуванні шостого пакету санкцій ЄС. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Index.

Орбан заявив, що позиція Угорщини від самого початку була однозначною: вона засуджує напад Росії на територіальну цілісність і суверенітет України та порушення Будапештського меморандуму.

"Ми хочемо миру. Збройний конфлікт повинен припинитися, а суперечки – врегульовані шляхом переговорів. Нам потрібно допомогти Україні та потурбуватися про біженців", – зазначив угорський прем’єр.

Він також перерахував допомогу, яку Угорщина надала Україні: забезпечила освіту й роботу для біженців, направила гуманітарну допомогу, їжу та паливо.

"За все це Угорщина та її громадяни заслуговують не образливих і наказових слів, а визнання і подяки", – вважає він.

Орбан укотре підкреслив, що санкції, які вводить ЄС, ухвалюються консенсусом і не повинні завдати більше шкоди європейцям, аніж Росії.

"Також залишаю за Угорщиною право в інтересах здорового глузду говорити щирими й виваженими аргументами проти пропозицій, що суперечать здоровому глузду і загрожують збідненням угорських і європейських сімей. Переконаний, що все більше й більше серед вас підтримають мене в цьому", – підсумував прем’єр Угорщини.

На початку квітня група з 44 депутатів Європейського парламенту звернулася до Єврокомісії з вимогою вжити санкцій щодо Угорщини через її відкат від демократії та відмову підтримати санкції ЄС.

Як відомо, санкції все ж були схвалені, але вже на початку червня.

Нагадаємо, Угорщина з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, допомагає біженцям, які були змушені тікати до більш спокійних регіонів через обстріли окупантами. Із перших днів війни Україна отримує від Угорщини значну фінансову й матеріальну допомогу. Численні гуманітарні вантажі і далі продовжують надходити до всіх куточків країни.

Також за час війни Угорщина допомагала українським біженцям, даючи прихисток на  на своїй території, допомагаючи як із працевлаштуванням так і в освітньому плані. Із 6 березня переселенцям, що їдуть в Угорщину без відповідних документів, поліція видає тимчасові посвідчення на перебування у країні прямо на кордоні. Таким особам не обов’язково з’являтися і реєструватися на пунктах тимчасового знаходження, їм відповідний дозвіл на 30-денне перебування на території Угорщини правоохоронці видають прямо на кордоні.

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувуючи навчання для дітей з України

Угорські благодійні організації продовжують надсилати гуманітарну допомогу до Закарпатських громад. Значна допомога надходить до Берегівського району, Мукачівщини, Вехньотисянського регіону. 

Нагадаємо, як біженцям з України фартить із пошуком роботи в Угорщині

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber