1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Враховуємо й реальність": Сійярто виключає заборону російського газу у наступному пакеті санкцій ЄС

11.06.2022 14:00 Без кордонів ВАЖЛИВО

Як наголосив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, Європейський союз не може запровадити ембарго на постачання російського газу у своєму наступному пакеті санкцій.

Як наголосив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, Європейський союз не може запровадити ембарго на постачання російського газу у своєму наступному пакеті санкцій.

Даючи коментар CNBC у кулуарах зустрічі Ради міністрів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у Парижі, Сійярто сказав: 

«Коли ми запроваджуємо санкції, ми маємо переконатися, що ці санкції більше шкодять тим, проти кого ми запроваджуємо санкції, ніж нам самим».

«Ми маємо дуже чітку позицію щодо війни, ми засуджуємо росію за цю військову агресію. Ми підтримуємо Україну. Але ми маємо враховувати і реальність», – додав він.

Сійярто сказав, що росія в даний час забезпечує 65% потреб Угорщини в нафті та 85% постачання газу, додавши, що через відсутність інфраструктури країна, яка не має виходу до моря, не може швидко знизити свою залежність від російських вуглеводнів.

Наприкінці минулого місяця ЄС погодився запровадити часткове ембарго на російську нафту, щоб припинити фінансувати військову машину президента путіна. Ембарго поширюється на російську нафту, що доставляється в ЄС морем, виняток складає нафта, що йде в ЄС по нафтопроводу “Дружба”.

Сійярто розповів про своє розчарування тим, що Угорщину зображують країною, яка не бажає карати росію за війну в Україні після того, як країна виступила проти повної заборони російської нафти.

Коли його запитали про перспективи того, що ЄС націлиться на експорт російського газу до наступного раунду санкцій, Сійярто сказав: «Ні, це неможливо».

«Якщо ви не можете імпортувати газ із росії, то країна зупиняється, економіка зупиняється, ми не можемо опалювати будинки, ми не можемо керувати економікою. Наше питання: хто може запропонувати рішення?” – додав він.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що газове ембарго проти рф негативно позначиться не лише на Угорщині, але й згубно вплине на всю Європу. Зокрема, в ефірі угорського радіо Орбан сказав: "У такій стабільній ситуації, як Угорщина, дуже мало урядів, а наш мандат свіжий і стабільний". Також він додав, що "нафта починалася так само сильно, як і газ", висловивши свою упевненість, що врешті-решт "здоровий глузд переможе". 

Як повідомлялось напередодні, Європейський Союз уже почав роботу над сьомим пакетом санкцій проти рф за її вторгнення в Україну, повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський. Він вважає, що санкції мають торкнутися і газу.

Однак, у Європейській комісії, хоч і не виключають жодних санкцій проти рф за війну в Україні, але вказують, що нині не вивчають "блокування" російського газу. 

Нагадаємо, Орбан вважає, що Україна має право захищатися від РФ, але їй не дають великих шансів на перемогу

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт