1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Угорське товариство кардіологів передало медобладнання своїм колегам в Ужгороді

139
Без кордонів Новини Ужгорода

Ужгородські кардіологи отримали медичне обладнання від колег з Угорщини

Угорське товариство кардіологів передало медобладнання своїм колегам в Ужгороді

За сприяння професора Шандора Болдіжара та доцента Олександра Рішка Угорське товариство кардіологів передало медичному факультету УжНУ два дефібрилятори, 7 електрокардіографів, 35 коронарних стентів, ліки та дезінфікувальні засоби. Медичне обладнання сприятиме ефективній діагностиці, лікуванню та навчальному процесу в кардіологічному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні й Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії.

За словами куратора кардіологічного відділення Ужгородської ЦМКЛ Олександра Рішка, закарпатські лікарі вже багато років підтримують тісні та плідні зв’язки з Угорським товариством кардіологів, яке негайно долучилося до вирішення проблем, пов’язаних із війною.

«Не тільки моральною підтримкою, але й матеріальною, адже була надана допомога на загальну суму в кілька мільйонів форинтів. Зокрема кардіологічне відділення Ужгородської міської лікарні отримало сучасний якісний дефібрилятор та кілька електрокардіографів. Це значною мірою допоможе в діагностиці й лікуванні пацієнтів, а також у навчанні студентів», – наголосив пан Рішко.

Отримане обладнання має важливе значення, оскільки дозволяє швидко оцінити стан серцево-судинної системи й відіграє важливу роль у наданні невідкладної допомоги пацієнтам із небезпечними для життя ускладненнями.

Слід зазначити, що угорські кардіологи не вперше допомагають закарпатським колегам.

«Угорське товариство кардіологів перерахувало благодійному фонду п’ять мільйонів форинтів. За ці кошти ми зможемо купити необхідні прилади, зокрема кардіомонітори. Тож дуже вдячні за це», – наголосила старша ординаторка блоку інтенсивної терапії кардіологічного відділення Ужгородської ЦМКЛ Паула Сюч.

Як повідомила лікарка УЗД кардіологічного відділення Ужгородської міської лікарні Жужанна Феделеш, цього року товариство кардіологів звільнило лікарів від оплати щорічних членських внесків. «Це дало можливість перерахувати суму в п’ять тисяч гривень на підтримку Збройних сил України», – підкреслила вона.

TV21 Ungvár/CsA, Kárpátalja hetilap

Нагадаємо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.  Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber