1. Новини Закарпаття
  2. >

“14-денний карантин відміняється”: заробітчани з негативним тестом на Covid19 можуть працювати одразу по приїзді в Чехію

12.07.2020 20:19 Без кордонів

Іноземці, які прибули в Чеську Республіку на роботу, можуть починати працювати без 14-денного очікування.

Іноземці, які прибули в Чеську Республіку  на роботу, можуть починати працювати без 14-денного очікування.

Іноземні робітники, які прибули в ЧР на довгострокову роботу, можуть почати працювати практично відразу. Для цього їм потрібно негативний тест на Covid19, про це пише Around Prague.

Раніше міністерство внутрішніх справ не реєструвало іноземних робітників з міркувань безпеки раніше, ніж через 14 днів після дня їх прибуття до Чеської Республіки. Однак з початку липня воно відмовилося від цього заходу.

З 1 липня іноземці з негативним тестом можуть прибути до Департаменту притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ відразу після прибуття в Чеську Республіку та підтвердження зустрічі на певний день. Однак навіть це може зайняти не менше кількох днів через наплив заявників.

Умовою для візиту до Департаменту без 14-денного періоду очікування є наявність у іноземця негативного результату тесту на коронавірус.

«Після прибуття або повернення до Чеської Республіки почекайте 14 днів з відвідуванням резиденції Міністерства внутрішніх справ. Більш раннє відвідування буде дозволено тільки після здачі тесту на SARS CoV-2 з негативним результатом », - йдеться на сайті Міністерства внутрішніх справ. 

Зверніть увагу, що відвідування як і раніше можливо тільки за попередньою домовленістю.

Втрати іноземних робітників через кризу, викликаного коронавірусом, відчуваються компаніями з різних секторів, від промисловості до будівництва і сільського господарства. Наприклад, фермерські господарства турбуються про те, чи зможуть вони найняти досить людей з-за кордону для збору осіннього врожаю.

Українці і люди з інших країн, що не входять в ЄС, отримують чеські робочі візи без обмежень по типу робочих місць з середини червня, тепер вони можуть почати працювати швидше після того, як обмеження для Міністерства внутрішніх справ будуть ослаблені. Минулого тижня уряд також схвалив продовження віз для іноземних працівників, що вже працюють в Чеській Республіці, ще на 60 днів. Замість 16 липня візи будуть діяти до 16 вересня.

З середини березня через епідемію коронавируса Чеська Республіка не дозволяла іноземцям, які не проживали в країні, в'їжджати в країну, за деяким винятком. Проте, ті, хто прибув до Чехії раніше, могли залишитися, навіть якщо термін їх візи або максимальний термін безвізового перебування закінчився.

При негативному тесті на коронавірус іноземці з деякими професіями могли приїхати вже в кінці травня, наприклад, сезонні робітники для сільського господарства. Також могли подавати заявки на отримання віз висококваліфіковані фахівці і працівники охорони здоров'я, соціальних служб та наукових досліджень.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 липня в більшій частині Чехії скасовані обмежувальні заходи.

Читайте на ГК:Папа Римський знову "лайкнув" пікантне фото моделі (ФОТО)
Читайте на ГК:У шматку бурштину знайшли раніше невідому науці квітку
Читайте на ГК:"Пікантна обновка": Кайлі Дженнер вразила вбранням з відкритими грудьми (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...