1. Новини Закарпаття
  2. >

Від завтра жителі Чехії зможуть гуляти вже без масок

24.05.2020 18:28 Без кордонів ВАЖЛИВО

Чеський міністр охорони здоров'я Адам Войтех офіційно оголосив про те, що з 25 травня маски будуть не обов'язковими на вулиці, проте дихальні шляхи необхідно закривати в громадських місцях.

Чеський міністр охорони здоров'я Адам Войтех офіційно оголосив про те, що з 25 травня маски будуть не обов'язковими на вулиці, проте дихальні шляхи необхідно закривати в громадських місцях.

Наприклад, міському транспорті, продуктових магазинах, кінотеатрах або будь-яких інших закритих приміщеннях, інформує "Прага".

«З 25 травня носити маски необхідно тільки в громадському транспорті або місцях, де інші люди знаходяться на відстань ближче, ніж 2 метри», - заявив Войтех.

При цьому рекомендується дотримуватися безпечної соціальної відстані, щоб інфекція не поширювалася.

Уряд поступово послаблює правила носіння масок. Однак багато людей, ще не розібралися, де вони можуть перебувати
без захисту органів дихання і де вони повинні носити маски. Тому Around Prague підготував простий огляд.

Діти і студенти

Діти у віці до двох років можуть взагалі не носити маски або інші засоби захисту рота і носа, також їх можуть не надягати діти більш старшого віку, якщо вони знаходяться в дитячому саду або дитячій групі. Однак якщо, наприклад, вони виходять кудись з викладачами, то використання маски обов'язково.

Дозволяється не носити маску під час занять або консультацій, якщо відстань між учнями (і вчителями) становить не менше 1,5 метра. Те ж умова поширюється на студентів та викладачів під час випускних або вступних іспитів. Однак при цьому в приміщенні не повинно знаходитися більше 15 осіб.

На робочому місці

Якщо ви працюєте в офісі, то ви може не носити маску. Однак ваше робоче місце повинне знаходитися в двох метрах від іншого співробітника. Крім того, при пересуванні по будівлі необхідно надіти маску.

Винятки також становлять люди, які виконують роботу, пов'язану з впливом теплового навантаження.

Спортивний майданчик

Спортсменам під час тренувань або матчів можна обходитися без масок. Однак це дозвіл не поширюється на тренерів і інших людей на стадіоні. У той же час спортсмени повинні триматися на відстані двох метрів від інших, що, звичайно, не відноситься до товаришів по команді або членам однієї тренувальної групи.

Крім того, більше немає необхідності носити маски в спортивних залах, фітнес-центрах або на спортивних майданчиках.

Проте в приміщенні або на майданчику повинно знаходитися максимум 100 учасників.

Художники і ведучі

Художники і ведучі, які виступають по радіо і телебаченню, не зобов'язані носити маски, якщо вони знаходяться в студії без глядачів. Однак вони повинні дотримуватися суворих правил гігієни, такі як регулярна дезінфекція рук і робочих місць і вимір температури.

Ті ж умови застосовуються до артистам та іншим людям творчих професій, наприклад, при зйомці фільму або організації театральної вистави. Актори не повинні триматися на відстані двох метрів один від одного, але повинні дистанціюватися від глядачів. Закриті приміщення повинні регулярно вентилюватися.

Інші виключення

Люди з психічними розладами, чий статок не дозволяють виконувати цю умову, не зобов'язані захищати свій ніс і рот.

Однак дана постанова уряду було поставлено під сумнів доктором Яном Гнізділом, за словами якого міністерство
охорони здоров'я чітко не вказало, з якими саме порушеннями психіки це пов'язано.

Крім того, звільнені від носіння масок люди, які їдуть в машині, якщо вони живуть разом, а також водії громадського транспорту, якщо вони знаходяться одні в закритій кабіні.

Також до виключень належать пацієнти і медичні працівники на час, необхідний для надання медичної допомоги, і молодята під час церемонії.

Нагадаємо, Уряд Чехії просить заробітчан-українців повернутися (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська