1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд Чехії просить заробітчан-українців повернутися (ВІДЕО)

30.04.2020 15:31 0 Без кордонів ВАЖЛИВО

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс в інтерв’ю телеканалу «Київ» розповів, що чеські підприємства потерпають через від’їзд українців.

За словами посла, внаслідок того, що десятки тисяч українців повернулися в Україну з Чехії, зараз там нема кому працювати, інформує Громада.cz.

«Якщо говорити про Чехію, то без українських робочих рук вони собі не можуть уявити функціонування багатьох сфер. І машинобудування і сфера обслуговування і сільське господарство, — зауважив Євген Перебийніс.

Парадокс з заробітчанами

Український посол назвав парадоксом ситуацію з заробітчанами:

 —  В березні ми займалися тим, що відправляли українських громадян додому. А сьогодні є тенденція зворотня, коли роботодавці чеські та й не тільки чеські, але з інших країн, так і наші громадяни шукають шлях повернення назад.

Чехи просять повернутись

"Зараз чеський уряд звертається до українського уряду з проханням сприяти в тому, щоб можна було тим громадянам України, які мають уже візи робочі, або дозволи на роботу в Чехії повернутися," — каже посол.

Перебийніс додав, що ситуацію ускладнює закритий авіапростір в Україні. А також те, що між Чехією і Україною є ще кілька країн, через які й транзитом важко проїхати, тому що вони теж забороняють в’їзд іноземцям.

«Тому ситуація досить не проста, і не тільки в Чехії, але й в інших країнах буде ставати все більш серйозною«, — підсумував посол.

Нагадаємо, у Чехії продовжили надзвичайний стан до 17 травня

Читайте на ГК:Катерина Кухар засвітила розкішне тіло на Мальдівах (ФОТО)
Читайте на ГК:Cутичка двох тигрів в Індії потрапила на відео (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Чехії відкрилися ресторани і паби на знак протесту проти обмежень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...