1. Новини Закарпаття
  2. >

"Симпатія чи антипатія": Як чехи ставляться до росіян, українців й інших іноземців, які проживають в Чехії?

21.05.2020 20:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

У березні 2020 року Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) провів опитування на тему ставлення громадськості до різних національностей.

У березні 2020 року Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) провів опитування на тему ставлення громадськості до різних національностей.

Всього в опитування було включено 14 національностей, що проживають в країні, пише видання Around Prague.

Респонденти висловлювали свою симпатію або антипатію, використовуючи п'ятибальну шкалу, де 1 означає «дуже симпатичні», а 5 - «вкрай несимпатичні».

Найбільшу симпатію респонденти, цілком зрозуміло, висловили по відношенню до чехів (85% вибрали варіант «дуже симпатичні» і 2% «вкрай несимпатичні») і словакам (84% / 4%). Далі з деяким розривом дотримуюся поляки (51% / 13%).

Крім того, симпатія над антипатією переважає для наступних національностей: угорці (35% / 15%), в'єтнамці (40%) / 21%), євреї (33% / 17%), німці (37% / 24%) і болгари ( 30% / 20%).

По відношенню до росіян і українців антипатія домінує над симпатією, проте найбільшу частку становить нейтральна оцінка: російським співчувають 25% і 34% висловили антипатію, українцям -24% і 35% відповідно.

У разі китайців (18% / 39%), румун (16% / 40%), арабів (7% / 69%) і циган (5% / 71%) антипатії становлять найбільшу частку відповідей, в разі двох з останніх етнічних груп навіть значна більшість.

Читайте на ГК:Twitter знову блокуватиме небажаний контент

Рівень симпатії або антипатії до окремих національностей більш-менш стабільний за спостережуваний період (з 2013 року) за винятком арабів, в'єтнамців і китайців.

Ступінь симпатії або антипатії до національностей, за деякими винятками, обумовлена ​​основними соціально-демографічними характеристики. Люди, що оцінюють рівень життя свого домогосподарства як хороший, висловлюють велику симпатію до німців і в'єтнамцям. Євреїв в основному співчувають люди з вищою освітою. Також помітні деякі відмінності у відносинах арабам, які більш негативно оцінюються чоловіками старше 60 років і людьми з середньою освітою.

Збір даних проводився з 29 лютого по 11 березня 2020 року. Тому результати не відображають поточну ситуацію або події останніх двох тижнів, такі як оголошення надзвичайної ситуації через пандемію COVID-19 і всіх наступних дій.

Нагадаємо, Іноземці можуть повернутися в Чехію: названо умови повернення та нові правила продовження чеських віз.

Також, "Відкриють готелі, ресторани та інші об'єкти": в Чехії уряд скасує більшість обмежень, які було прийнято через поширення коронавируса (СПИСОК).

До речі, країни ЄС готуються до відкриття кордонів (СПИСОК).

Читайте на ГК:Вчені почали зборку найскладнішої споруди в історії
Читайте на ГК:Где взять онлайн кредит на карту или оформить кредит на карту без без проверки кредитной истории в Украине
Читайте на ГК:Как оформить кредит на карту срочно в Киеве и взять кредит на карту круглосуточно
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська