1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

"Не реанімовувати": українка, яка працює медсестрою в Італії, розповіла шокуючі подробиці ситуації (ВІДЕО)

35412

В Італії, у якої з Україною, а особливо із 3акарпаттям, великий пасажиропотік, є понад десять тисяч інфікованих.

"Не реанімовувати": українка, яка працює медсестрою в Італії, розповіла шокуючі подробиці ситуації (ВІДЕО)

Станом на 12 березня в Україні лише один офіційно підтверджений випадок вірусної пневмонії. 3араженого коронавірусом чоловіка, мешканця Чернівців, було госпіталізовано 3 березня до інфекційного відділення. 

"Приблизно 10 днів тому наша лікарня почала приймати активну участь у ліквідації та допомозі пацієнтам з коронавірусом. Це є дуже серйозна проблема. Пацієнти поступають тяжкі, їх є надзвичайно багато і вони всі поступають одночасно. Більшість з них потребують механічної вентиляції. У нас, на жаль, механічних вентиляторів є одиниці" - розповідає Устянич Ірина, медсестра приватної лікарні у м.Брешіа (Італія).

3 її слів, державна лікарня, в якій приблизно 1500 місць, вся повна пацієнтами. Там вже зайняті всі 8 поверхів.

"3алишилися недоторканими тільки пологовий відділ, педіатрія, частина кардіології, хірургії та травматології. Тут по кілька місць лишаються для ургенції, все решта зайняте хворими на коронавірус.

В нас почалося з лікарні з маленького відділу - з ортопедії, потім ми розширилися на окулістику. Тепер вже нас всіх перевели ще на один поверх. Тепер вже зайнятий цілий третій поверх. Одним словом - помаленьку ми розширяємося" - каже медсестра.

Натомість в Україні у п'ятьох людей підозрюють зараження на Covid-19. Наразі їхні аналізи вивчають у лабораторії.

"Пацієнти поступають складні, багато помирає, а особливо старших людей.  Наймолодший пацієнт якого я мала поступив сьогодні вночі. Його дата народження 30 березня 1976 року, мій одноліток. Він поступив з червоним кодом зі швидкої, мав серйозну дихальну недостатність, але до ранку йому було на багато краще. Це мова йде про молодих людей, ті хто старші і мають якісь патології серйозніші, хронічні я маю на увазі, то біля деяких лікарі просто пишуть "не реанімовувати". На жаль, мусимо робити й такий вибір на сьогоднішній день, тому що людей є дуже багато. Потребують допомогу дуже багато людей одночасно" - ділиться пані І. Устянич. 

В Україні ж тести на коронавірус планують розвести у кілька регіонів України. Одним з перших їх має отримати Закарпаття. Сьогодні ж, на прикордонних пунктах пропуску прикордонники в спецодязі та рукавичках перевіряють температуру всіх, хто в'їжджає в країну.

"Медична система тріщить по швах. Персоналу вже не вистачає. В нас в лікарні є багато дівчат, багато медсестер, які навіть не були у відділі ізоляції - захворіли. Так що зменшується людський ресурс, зменшується ресурс економічний. Відповідно в Італії зробили серйозний карантин" - скаржится українка.

Вчора, 11 березня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення карантину в навчальних закладах на три тижні та обмеження проведення масових заходів за участі 200 і більше осіб. Він триватиме до 3 квітня. 

Варто відзначити, що згодом роз’яснили алгоритм та послідовність дій щодо надання роботодавцем відпустки на період оголошення карантину.

"На дорогах стоїть поліція, перевіряє вибірково машини. Потрібно писати автосертифікат чому, куда ти їдеш і з якої причини. В супермаркет все є, закупки можна робити, з голоду ніхто не вмирає. Супермаркети запускають певну кількість людей і заставляють дотримуватися дистанції між людьми. У нас, на приклад, у селі запускають по 8 чоловік - 8 зайшло, 8 вийшло. І так помаленьку. 3акриті всі бари, всі ресторани, всі розваги. Це є правильно. В такий спосіб, я надіюсь, ми зможемо зупинити цю всю річ" - продовжує пані І.Устянич. 

Натомість в Україні, через вірусну пневмонію перенесли пробне ЗНО. Вономало відбутися 21 і 28 березня. ЗНО будуть продовжувати вже після карантину. 

Епідемія торкнулася і теми релігії: владика Мілан Шашік звернувся до вірян із застереженням. Священнослужителі Закарпаття закликають не торкатися, не цілувати ікон та не наражати на хворобу інших людей.

"На жаль, це є реальність. Італія вже з останніх сил видихується, але, я думаю, ми зможемо собі тут дати раду. На це йдуть величезні кошти. Діра яка буде економічна, поки що ніхто про неї не думає, але вона буде." - підсумовує медсестра.

Тим часом в 3акарпатті визначені місця госпіталізації та обсервації інфікованих. 604 ліжкомісць для контактних осіб та інфікованих коронавірусом виділено в різних районах області.

"Віднесіться до цього дуже серйозно, це є серйозні речі. Якщо люди, які приїжджають із Італії, будь ласка, ізольовуйте їх, а не кидайте в них камінням. Тому що це не цивілізовано, але просто ізольовуйте їх. Люди повинні самі розуміти, що вони мають ізольовуватися. 

Якщо в когось є якісь симптоми  з підозрою, тобто температура, сухий але глибокий кашель - обов'язково ізольовуйтесь. В лікарню йдіть в тому випадку, якщо є проблеми дихальні. Мінімізуйте всі соціальні контакти" - закликає українка, яка опинилася в епіцентрі епідемії.

Варто зазначити, що заробітчани масово повертаються в Україну через коронавірус. Вони зізнаються, що хочуть потрапити додому, оскільки все ж на батьківщині почуваються безпечніше. Та, як повідомили кореспонденту Голосу Карпат, жодного випадку зараження коронавірусом на прикордонних пунктах пропуску в 3акарпатті поки що не виявлено:

"Всі їхали чесні, здорові, без виявлених ознак захворювання" - сказала прикордонниця.

В сусідній із 3акарпаттям Угорщині через коронавірус вже ввели надзвичайний стан. Наразі в країні зафіксовано 13 випадків зараження коронавірусом.

"Нарешті люди зрозуміли яка це є величезна проблема, це є величезна біда, і до цього треба віднестися дуже серйозно" - медсетра-українка.

Також вже названо час припинення роботи пропускних пунктів на 3акарпатті.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber