1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні прийняли план щодо впровадження 5G

Через рік буде проведено конкурс на видачу ліцензій для використання смуг зв'язку п'ятого покоління.

Через рік буде проведено конкурс на видачу ліцензій для використання смуг зв'язку п'ятого покоління.

Тендер на видачу ліцензій 5G в Україні відбудеться наприкінці 2021 року. Відповідне рішення в середу, 11 листопада, прийняв Кабмін, який затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління.

Згідно з планом, в жовтні 2021 року буде оголошено конкурс або тендер на видачу ліцензій з використанням системи рухомого (мобільного) зв'язку 5G. Це відбудеться за умови конверсії радіочастот.

У грудні 2021 року буде визначено переможців конкурсу або тендера, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження зазначається, що зараз в Україні функціонують системи мобільного зв'язку 2G, ЗG, 4G. При цьому система 5G повинна значно розширити обмежений функціонал сервісів мереж попередніх поколінь.

"Основними функціональними особливостями мереж 5G є вдосконалений мобільний широкосмуговий доступ до Інтернету, наднадійні комунікації з низькою затримкою і масивні міжмашинні комунікації, на основі яких будується все різноманіття послуг і можливостей мереж ІМТ2020 (5G)", - йдеться в документі.

Зазначається, що до таких послуг і можливостей належать: значно вища швидкість передачі даних, об'ємне відео і відео надвисокої чіткості, промислова автоматизація, зв'язок при надзвичайних ситуаціях тощо.

У документі також наголошується, що в результаті впровадження системи 5G економіка України отримає можливість для стрімкого зростання.

Читайте на ГК:В Україні бракує чоловіків від 18 до 30 років: відома причина і наслідки
Читайте на ГК:На українців чекає стрімке підвищення податків: у бюджеті немає грошей на додаткові виплати військовим
Читайте на ГК:Скандальний закон про мобілізацію й позиція закарпатських нардепів: відомо як проголосували 12 представників області (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська