1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Тарифи на електроенергію в Україні злетять угору: що кажуть в Міненергетики про мільярдну "боргову яму"?

28.03.2024 14:52 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителям України озвучують не надто приємні прогнози. Тарифи на електроенергію можуть зрости.

Жителям України озвучують не надто приємні прогнози. Тарифи на електроенергію можуть зрости.

Перехресні борги на ринку електроенергії зараз перевалили за 120 мільярдів гривень і продовжують зростати, як відзначають у Міністерстві енергетики.

В результаті масованих обстрілів енергоінфраструктури, що відбулось 24 березня, підйом тарифів на світло не є виключенням. Водночас, навіть зростання тарифу для населення жодних проблем не вирішить. Про це заявили у Центрі Досліджень енергетики, повідомляє "24 Канал". Там зауважили, що модель ринку електроенергії, яка працює в Україні, не дуже добре працювала і в мирний час. Усе через велику кількість адміністративних впливів уряду.


"Під час війни недостатньо ефективно. Перехресні борги на ринку електроенергії зараз перевалили за 120 мільярдів гривень і продовжують зростати", – сказав Олександр Харченко.

Так, у ситуації, коли є борги й немає вільних коштів, відновлення енергетики та навіть підготовка до наступного опалювального сезону – дуже складне завдання. Завершення опалювального сезону У деяких містах України достроково завершують опалювальний сезон. Та, найімовірніше, тут більше впливає фактор теплої погоди.

"Якщо вимкнути опалення, а буде холодно, то люди просто вмикатимуть електричне опалення всіма доступними їм способами – тобто кондиціонери, обігрівачі. І, як результат, буде зростання споживання, а не зниження", – додав директор Центру досліджень енергетики.

Тому, на його думку, рішення про припинення опалювального сезону передусім пов'язано з потеплінням. Якщо прогнози погоди справдяться, то немає сенсу тримати систему опалення в робочому стані. Це зекономить споживання газу. Ситуація в енергосистемі Нині ситуація з енергосистемою дуже складна в Харківській області, Одесі та Кривому Розі. За словами Харченка, в цих регіонах протягом щонайменше двох-трьох тижнів діятимуть графіки відключення, допоки не буде відновлено більш-менш стабільне енергопостачання.

"Щонайменше два тижні зараз буде потрібно. Що стосується в національному масштабі, у нас є величезна проблема – ми втратили великий обсяг генерації. Загалом ситуація доволі складна", – вважає директор Центру досліджень енергетики.

Без імпорту електрики від європейських країн Україні, найімовірніше, довелося б обмежувати споживачів на національному рівні. Втім, нині споживання електроенергії низьке. До того ж є підтримка союзників. Тому Україна перебуває загалом у стабільній ситуації.

"Наші міжнародні партнери вже неодноразово надавали підтримку, і я впевнений, що це й далі працюватиме саме в такий спосіб", – зазначив Олександр Харченко.

Нагадаємо, раніше ми писали про перегляд тарифу Кабміном на найближчий період. Про актуальну ситуацію з цього приводу розповів Міністр енергетики Герман Галущенко. За словами міністра, українцям не варто перейматися тим, що тариф на електроенергію у 2024 році підвищать до 6 гривень.

“Це просто якесь вкидання. Воно нічим не обґрунтоване. Але, справді, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, бо є ухвала, яка діє до 1 травня, — сказав міністр енергетики. А ось у квітні, за словами Галущенка, Кабмін збирається переглянути ситуацію в енергетиці, але зараз поки що питання про збільшення тарифу на світло не стоїть.
“НКРЕКП також не рухається в цьому напрямку. Відповідно, на сьогодні на столі жодних проектів рішень немає. Тобто дати підвищення точно немає, – наголосив Герман Галущенко.

Тариф на електроенергію з 1 березня Глава Міністерства енергетики заявив, що з 1 березня українцям продаватимуть електроенергію по 2,64 гривні за кВт. Такий тариф було встановлено із червня 2023 року. У березні, за словами експертів, підйому тарифів на електроенергію навряд слід очікувати. Водночас, у травні-червні вони можуть зрости.

Нагадаємо, як зекономити на електроенергії за допомогою "нічного тарифу".


Читайте також:  Боршуцин - маловідомий гідрологічний скарб: де шукати гірську "родзинку" між двох районів області (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська