1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Прикордонний блокпост в одній із громад Закарпаття й "сюрприз" відвідувачам: діють жорсткі обмеження

19.03.2024 21:06 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Блокпост прикордонників розгорнули у місті недавно.

Блокпост прикордонників розгорнули у місті недавно.

Відомо, що з 7 березня цього року у місті Перечин запрацював блокпост прикордонників. Про обмеження з цього приводу ми писали у попередній публікації.

Інформацію з цього приводу оприлюднив очільник Перечинської ОТГ на офіційній сторінці в мережі Фейсбук. Він звернувся до жителів з розумінням поставитись до нагальної ситуації.

У мережі Фейсбук тут же почали обговорювати доцільність новоутвореного блокпосту і саме у центрі міста. Люди висловлювали ряд обурень, оскільки подібні пости вже працюють на в'їзді у Перечин (поряд з ліцеєм на виїзді із села Сімер) та в напрямку Зарічова й села Дубриничі (поряд із залізничним полотном).

І, все ж, необхідність утворити блокпост прикордонників у центрі міста Перечин, де раніше про нього ніхто і не думав,  аж ніяк не "абсурдність".  Як виявляється, населений пункт перебуває у прикордонній смузі й тому такі дії абсолютно логічні. А от в'їжджаючим на територію міста віднині слід врахувати наступні вимоги.

Як інформують в ДПС, набув чинності наказ МВС, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу, визначеній згідно з особливим режимом, щоб був закріплений урядом у грудні 2023 року.

Цей режим передбачає введення обмежень щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересування осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).

Обмеження полягають у тому, що громадяни мають отримати дозвіл, щоб в’їжджати, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби України (прикордонний загін відповідного регіону).

“Заразом, авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності” – йдеться в повідомленні ДПСУ.

Крім того визначаються категорії осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;
  • та іншим особам згідно з визначеним переліком.

Читайте також: "Треба загнутись, щоб його посадити": що закарпатці воліють купити з базару й не мучитись? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська