1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чергуватимуть військові: на Перечинщині розгортають прикордонний блокпост, у мережі незадоволені

07.03.2024 20:40 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В мережі Фейсбук оприлюднили інформацію для населення щодо певних обмежень у місті.

В мережі Фейсбук оприлюднили інформацію для населення щодо певних обмежень у місті.

Відомо, що вже відсьогодні в Перечині запрацює прикордонний блокпост. Цю інформацію повідомив очільник Перечинської ОТГ на офіційній сторінці у мережі Фейсбук. Зі слів мера міста, блокпост запрацює на одній з вулиць від 7 березня цього року. Тож мешканцям та приїжджим слід врахувати це повідомлення і з розумінням поставитись до таких дій.

Прикордонний блокпост із військових буде розгорнуто в місті на вулиці Ужгородській, в мікрорайоні Поташня, повідомляє Погоріляк. Зазначається, що райцентр, місто Перечин розташоване у прикордонній смузі, тому є потреба в посиленому контролі місцевої території.

У мережі Фейсбук уже є і перші відгуки із цього приводу. Є також інформація, що прикордонники, що здійснюватимуть контроль території, місцеві

Слід нагадати,  що 7 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України року було внесено зміни до постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим».

Відповідно до впроваджених змін, установлено спеціальний прикордонний режим та забороняється вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій. Контроль за дотриманням спеціального прикордонного режиму покладається на Державну прикордонну службу України.

Також вводяться обмеження щодо перебування осіб у прикордонній смузі. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства можуть в’їжджати, перебувати, проживати, проваджувати роботи і пропускатися у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу. Видає такий дозвіл орган охорони кордону ДПСУ.

З метою отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу особа має право звернутися до відповідного органу Державної прикордонної служби. Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу діє лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано.

Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього, приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

Читайте також: На Закарпатті безвісти зник військовослужбовець: в мережі забили на сполох (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими