1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Водяний монстр: чорний змій живе в озері на Берегівщині (ВІДЕО)

02.03.2024 21:49 Культура незвичайно

Місцеві кажуть, що легендарного звіра бачили й в наші дні.

Місцеві кажуть, що легендарного звіра бачили й в наші дні.

Де знаходиться особливе українське село із власним чудовиськом?

У Закарпатській області розташоване озеро у якому, за легендою, живе чи то дракон, чи то змій. Цю істоту місцеві називають Чорний Шаркань. Ймовірно, що водяний монстр походить від плезіозавра. 

Озеро розташоване в селі Дийда, у Великобийганській громаді Берегівського району. Населення села 2000 людей, знаходиться за 3 кілометри від українсько-угорського кордону. За легендою, в озері неподалік села живе чи то дракон, чи то змій, розповідає історик і директор Карптського центру полінгових досліджень Федір Шандор. 

“В угорській міфології, яку вона принесла з собою у IX столітті шаркань супроводжує історію угорського народу. Один із найбільш потужніших образів, який з’явився і в міфології і в розповідях очевидців — це знаменитий чорний змій або Фекете шаркань із озера Дідово, колись називалося Чорний мочар. Якщо ви бачите, чорний шаркань і Чорний мочар, слово чорний означає, що не рекомендовано ходити в цій місцевості”, - каже історик.

Детальніше дивіться у відеосюжеті від  “2+2”:

Читайте також: Вулицями Берегова їздила “парова машина” (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська