1. Новини Закарпаття
  2. >

У Мукачеві презентували «Інтернування та депортацію угорців та німців Закарпаття між 1944 і 1955 роками – архіви і документи» (ВІДЕО)

27.10.2022 20:46 0 Без кордонів

В Угорському домі ім. Мігая Мункачі у Мукачеві відбулася презентація книги, яку переклали з української на угорську

У великій залі Угорського Дому ім. Мігая Мункачі відбулася презентація книги «Інтернування та депортація угорців та німців Закарпаття між 1944 і 1955 роками – архіви і документи”.

Збірка документів українською, у яких йдеться про ці події, і яку видали у 2012-у році, цього року з’явилася і в перекладі на угорську.

Відбулося це, завдяки співпраці Столичного Архіву міста Будапешт, ужгородського державного видавництва «Карпати» та Комісії Національного Меморіалу.

Більше – дивіться у сюжеті 21ungvar.tv.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, в Угорщині заснували першу двомовну україно-угорську школу.

Цікаво й те, що раніше в столиці Угорщини встановили мініскульптуру про російський воєнний корабель. Автором є закарпатець Михайло Колодко. Побачити мініскульптуру, на тему потопаючого флагмана російського флоту можна на Московській набережній в Будапешті.

Читайте також: Угорщина збільшуватиме гуманітарну підтримку України, про що свідчить той факт, що Будапешт запропонував Києву пакет допомоги із 5-ти пунктів на суму 37 мільйонів євро, повідомила депутат Європейського Парламенту, закарпатка Андреа Бочкор.

Читайте на ГК:“Наші жінки навіть штучному інтелекту мозок винесуть”: як закарпатка з Siri спілкувалася (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатський “Аквамен”: за дві хвилини  чоловік втік Тисою у Румунію (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Повернувся, бо треба боронити країну: історія закарпатця про службу на фронті (ВІДЕО)