1. Новини Закарпаття
  2. >

В Росії зʼявилась нова система контролю якості сільского господарства

МТС тестує розумні датчики для великої рогатої худоби

МТС тестує розумні датчики для великої рогатої худоби

Оператор стільникового зв'язку МТС почав тестувати систему контролю поголів'я худоби в тваринницьких господарствах, повідомляють «Ведомости» з посиланням на представника компанії Олексія Меркутова. Перші 250 піддослідних корів, на яких тестують датчики, належать групі компаній «Сільський молочний завод».

Система стежить за температурою тіл корів, кількістю випитої ними рідини і руховою активністю. Кожен радіодатчик-болюс, який тварина проковтує під час харчування, важить близько 300 грамів. Дані з датчика передаються в аналітичну систему - на їх основі виявляються хвороби корови або ознаки її отелення. Під власною вагою пристрою осідають на дні багатокамерного шлунка тварини, в рубці, і залишаються там протягом усього життя, говорить Меркутов. Головний показник, за яким стежить система - рівень кислотності в шлунку корови. За словами гендиректора «Молока Чорнозем'я» Леіоніда Маслова, якщо корова починає пити менше води, ніж зазвичай, це може привести до серйозних захворювань кінцівок і порушення процесів в рубці.

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією

На даний момент плата за підключення датчика і його обслуговування досить висока - до 500 рублів на місяць на одну тварину. Тому в основному системою користуватимуться великі і середні тваринницькі господарства з поголів'ям від 300 тварин, вважає Меркутов. З ним згоден гендиректор підприємства «Союзмолоко» Артем Белов - за його словами, використання таких технологій може бути невигідно невеликим молочним фермам, і плата за систему може становити десятки відсотків від прибутку. Однак в сільському господарстві все більше набувають популярності технології, пов'язані з інтернетом речей, стверджує Бєлов, і МТС вийшли на ринок не першими - ще в 2018 році на Mobile World Congress в Барселоні свої датчики для великої рогатої худоби представила китайська компанія Huawei. Зараз у продажу присутні кілька варіантів датчиків, деякі з яких діють за тим же принципом, що і у МТС - через проковтування коровою - а деякі вішаються тварині на шию.

У Росії ж системи контролю поголів'я великої рогатої худоби є у «Мегафона». В середині 2019 року оператор почав надавати замовникам доступ до моніторингової системи корів. Пристрої компанії прикріплюються до тварини у вигляді вушної бирці і відправляють дані в систему. Датчики зчитують розташування корови, а також температуру тіла і відомості про активність. Проектами в сільському господарстві і тваринництві займається і «Вимппелком» - вони пов'язані з вирощуванням екзотичних, тропічних рослин в умовах середньої смуги Росії.

Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі
Читайте на ГК:Метеозалежним непереливки: на Землі вирує потужна магнітна буря
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська