1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. ІТ і технології

Які будуть наслідки того, що Telegram не встигає випустити свою криптовалюту

27.03.2020 23:18 ІТ і технології 29

Дуров шукатиме нові шляхи запуску своєї криптовалюти

Які будуть наслідки того, що Telegram не встигає випустити свою криптовалюту

Telegram не встигне запустити свою криптовалюта Gram і інвестори вимагатимуть назад свої гроші, вважають співрозмовники «Коммерсанта». Раніше Федеральний суд Південного округу штату Нью-Йорк став на сторону Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), визнавши Gram цінним папером і заборонивши її випуск і передачу інвесторам.

При цьому стало відомо, що Telegram з 2018 по 2020 роки витратив на розвиток месенджера і блокчейн-платформи $ 405 мільйонів, що становить близько 24% від залучених коштів. За словами CEO Exante, одного з інвесторів Telegram Open Network Олексія Кирієнка, у юристів компанії практично немає шансів, і їй доведеться повертати витрачені кошти. При цьому він вважає, що засновник Telegram Павло Дуров буде намагатися знайти нові способи запустити криптовалюту.

Інший співрозмовник газети, який побажав залишитися анонімним, налаштований більш песимістично. Він вважає, що у компанії є три варіанти дій: передати інвесторам криптовалюту в обхід рішення суду, повернути заздалегідь обумовлену суму в 72% від загальних інвестицій (або $ 1,7 мільярда) або ж знову відстрочити запуск платформи Gram. Багато з інвесторів як раз схиляються до того, щоб забрати кошти - рішення визнати Gram цінним папером дасть їм привід звернутися до суду і вимагати свої гроші в повному обсязі, каже джерело «Комерсанта».

Згідно з опублікованими в ході розгляду справи документам, серед інвесторів блокчейн-платформи значаться засновник «Вімм-Білль-Данн» Давид Якобашвілі, який вклав близько $ 60 мільйонів, основний власник групи «Сафмар» Михайло Гуцерієв ($ 15 мільйонів) і знаходиться в СІЗО колишній міністр з питань відкритого уряду Михайло Абизов ($ 10 мільйонів). Крім них, в числі інвесторів також називалися засновник Qiwi Сергій Солонін і бізнесмен Роман Абрамович.

Комісія з цінних паперів і бірж призупинила емісію цифрових токенов Gram в жовтні 2019 року. SEC стверджує, що їх слід вважати цінними паперами і застосовувати до них відповідне законодавство США. У Telegram позицію Комісії вважають абсурдною. SEC звинуватила компанію Дурова в тому, що Telegram і TON продали з січня по березень 2018 року 2,9 млрд цифрових токенов 171 покупцеві по всьому світу, в тому числі понад 1 млрд токенов 39 жителям США. Це дозволило виручити $ 1,7 млрд, у тому числі $ 424,5 млн «на ринку США». Стверджувалося, що запуском Gram компанія намагається уникнути федеральних законів США про цінні папери, просто маркуючи свій продукт криптовалютою або цифровим токеном, незважаючи на повну відповідність визначенню «цінний папір».

24 березня Федеральний суд Південного округу штату Нью-Йорк погодився з претензіями SEC, визнавши токени Gram цінним папером. У такому випадку передача їх покупцям на пре-IPO, що пройшла на початку 2018 року, визнана незаконною. У самій Комісії же визнали рішення суду справедливим, зазначивши, що екстрені дії SEC спрямовані в першу чергу на те, щоб «не допустити повені на ринках США цифровими токенами, які були продані в порушення закону», заявляла співдиректор Відділу виконання рішень Комісії з цінних паперів і бірж Стефані Авакян.

Найсвіжіші новини: