1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Українські чоловіки за кордоном можуть опинитися в розшуку: юристи розповіли про червону мітку в «Резерв+»

482

Українські чоловіки, які офіційно виїхали за кордон до початку повномасштабної війни, можуть стикнутися з проблемами у застосунку "Резерв+", зокрема з повідомленням про порушення правил військового обліку.

Українські чоловіки за кордоном можуть опинитися в розшуку: юристи розповіли про червону мітку в «Резерв+»

На це звернув увагу один із користувачів порталу Юристи.ua, в особистому кабінеті якого з’явилася червона стрічка з написом "На обліку".

За даними юристів, така позначка може свідчити про внесення особи до бази розшуку. Адвокат Андрій Карпенко пояснив, що після звернення територіального центру комплектування до поліції, інформація про громадянина потрапляє до системи "АРМОР" — автоматизованої інформаційно-пошукової бази МВС.

"Після звернення ТЦКСП до поліції, інформацію про вас вносять до бази 'АРМОР'. Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення", — зазначив Карпенко.

Причини появи статусу "На обліку"

Юрист Владислав Дерій з Полтави зазначає, що повідомлення про порушення облікових правил часто виникає через технічні помилки. Серед основних причин — надіслана, але неотримана повістка, або несвоєчасне оновлення даних у системі.

"Такий статус дуже часто виникає через технічні проблеми застосунку. Можливо, вам на зареєстровану адресу проживання рекомендованим листом було вислано повістку, про яку ви навіть не знали, але ТЦК вважає, що ви оповіщені належним чином. Також цей статус може з'явитися через невчасно оновлені дані", — пояснив Дерій.

Згідно з постановою Кабміну №560 від 16 травня 2024 року, після 60 днів, відведених на уточнення даних, повістку можуть надіслати рекомендованим листом. Якщо дані оновлено із запізненням, повістка надсилається на нову адресу.

Чи можна вирішити проблему дистанційно

Думки правників щодо можливості розв’язання ситуації на відстані розділилися. Повністю уникнути прибуття до ТЦК практично неможливо, проте юристи радять кілька кроків:

  • написати в техпідтримку "Резерв+" на cabinet-support@mil.ua або звернутися через чат-бот;
  • відправити рекомендований лист до ТЦК із проханням виключити помилковий запис, додавши докази перебування за кордоном;
  • укласти договір з адвокатом, який направить офіційний запит до ТЦК.

"Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть оплата штрафу не звільняє від обов’язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус 'у розшуку', щоб військовозобов’язаний не міг нормально отримувати адміністративні послуги, поки не прибуде до ТЦК", — зазначив Дерій.

Уточнення даних може спровокувати перевірку

Юрист Ярослав Турчин із Харкова звертає увагу, що навіть оновлення даних із-за кордону може привернути увагу ТЦК.

Він рекомендує надіслати офіційне повідомлення про перебування за кордоном із копіями сторінок паспорта з відмітками про перетин кордону.

Юристи нагадують, що за неявку до ТЦК на вимогу передбачено адміністративну відповідальність — штраф від 17 000 до 25 500 гривень.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber
  • Усі Новини
  • Закарпаття
  • Головне