1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На вагу золота: "юдине вухо" й інші делікатеси, що підкорять не лише українців. Де шукають "золотий скарб"?

10876

У лісах України почались "перегони".

На вагу золота: "юдине вухо" й інші делікатеси, що підкорять не лише українців. Де шукають "золотий скарб"?

З початком теплих весняних днів українці, у тому числі й закарпатці почали свій активний процес полювань за грибами. Наразі одними з цікавих, смачних й прибуткових делікатесів, які збирають у місцевих лісах є зморшки. Ці трофеї обожнювані гурманами. Зокрема, їх цінують у провідних ресторанах Європи, де за за цим делікатесом вишиковуються у черги.  В Україні зморшки оцінюють врази дешевше, аніж у Франції, Чехії чи Німеччині. Кілограм свіжих делікатесів на зелених базарах нині вартує від 300 гривень.

Читайте також: Взяли майже голого методом сили: що відбувалось в одному районів за участю ТЦК? (ВІДЕО)

 

А от сушені можна продати від 2000 - 4000 тисяч за кілограм. Цінним делікатесом в Україні є гриб - Юдине вухо (аурикулярія вуховидна). В мережі Фейсбук уже діляться першими фото цього смаколика.


Аурикулярія вухоподібна, також іудине вухо (Auricularia auricula-judae) — гриб родини аурикулярієві, плодове тіло нагадує вухо. Поширений у Євразії.

Читайте також: На Закарпатті врізав потужний мороз, люди у шоці: де фіксують найнижчий градус у регіоні?


Можна їсти навіть сирим Їстівний гриб. М'якуш багатий на залізо і кальцій. Використовують у їжу сирим у салатах, також варять, тушкують, додають у супи. У Китаї і Японії є дуже популярним, вирощується штучно приблизно з 600 року н. е., обсяги виробництва досягають 300 тисяч тон. У медицині Протягом століть використовувався у китайській народній медицині як укріплюючий та протитоксичний засіб.

Читайте також: У пеклі вогню опинилась одна із громад Закарпаття: що зайнялось напередодні в Ужгородському районі? (ВІДЕО)


У сучасній медицині встановлено, що гриб має тромболітичну дію, при вживанні у їжу знижує рівень холестеролу і тригліцеридів. Відзначмо, гриби для краян є один із важливих ресурсів. Їх сушать, маринують, ними торгують на ринках та трасах. З минулого року вартість білих грибів істотно змінилась. Тоді кілограм свіжих білих можна було придбати від 250 - 300 250 гривень . Лисичками торгували від 150 гривень за кілограм. А от сушений білий гриб восени вартував чималу суму


Читайте також: Масовий мор птиці жахає: на Закарпатті в одному з районів забили на сполох. Що діється із курми?


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber