1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)

6040
Суспільство Закарпаття

В регіоні впроваджують альтернативні об'єкти енергетичної інфраструктури.

Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)

Останнім часом в Україні застосовують аварійні відключення в регіонах й повернувся блекаут. Наразі відключення світла введені абсолютно в усіх областях в Україні в зв'язку з дефіцитом електроенергії через обстріли росіянами. Ціллю рашистів і досі є вразливі енергообєкти держави, не один раз атаковані із початку повномасштабного військового вторгнення. В Укренерго розповідають, що ситуація із забезпеченням світла наразі надзвичайно критична й тому людям радять підготуватись до найжорсткіших обставин із цього приводу.

Після чергових масованих атак росіянами, в листопаді в Україні укотре відновився блекаут. Востаннє відключення світла з графіками й чергами в областях були задіяні цьогоріч у травні. У липні на Закарпатті ввели жорсткий графік - 12 годин відключень впродовж доби.

Ще у вересні графіки діяли в регіоні, відтак блекаут було відмінено в усіх областях. Цьому сприяли як імпорт електрики із ЄС та відновлення потужностей в Україні.

Читайте також: Закарпаття "візьме в лапи" арктичний холод: в яких районах буде сильний мороз найближчими днями?

Варто відзначити, цього червня енергетична інфраструктура країни зазнала вже сьомої з початку року масованої ракетно-дронової атаки. А от 26 серпня цьогоріч Росія укотре атакувала енергетичну  інфраструктуру. Це була одна з наймасовіших атак від початку повітряної атаки по всій території України. Росіяни застосували крилаті ракети повітряного, морського та наземного базування, балістичні ракети, зенітні керовані ракети, розвідувальні та ударні БпЛА «Shahed-136».

Ситуація в енергетиці: що планують до кінця року й на що сподіватись?

Українські енергетичні об'єкти все ще залишаються пріоритетною ціллю для Росії. З кінця березня росіяни завдали вже сім масованих атак. Ракети та дрони запускали по теплових та гідроелектростанціях. Втрати генерації вже сягають близько 9 ГВт потужностей.

"Це близько половини того, що нам буде потрібно взимку. Минулої зими максимум у нас був 18 ГВт. Тобто втрати дуже суттєві. І по характеру руйнувань, які ми зараз маємо, це, звичайно, безпрецедентна історія", – заявив у етері телеканалу "Еспресо" виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Нагадаємо: Тут уже збили ракету: в одній з громад Закарпаття - масштабна загроза

Держава намагається відновити щонайбільше генеруючих потужностей до початку наступного опалювального сезону. Скажімо, у планах країни вже до кінця цього року побудувати 1 ГВт малої газової генерації, про це розповів президент Володимир Зеленський. Він зауважив, що таке амбітне завдання Україна в змозі реалізувати, держава має чіткий план.

У планах країни вже до кінця цього року побудувати 1 ГВт малої газової генерації.

"Ні фізично, ні технічно ми нової генерації на 1 ГВт точно до грудня у роботу не введемо. Ніяких шансів на це немає. Найкращий сценарій, який я бачу – це може йти мова про 200-220 МВт. І це буде величезним успіхом", – вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

У короткій перспективі "Укргідроенерго" має можливість відновити 1 ГВт потужності, повідомила пресслужба компанії. Ще 2,5 ГВт – це довготермінова перспектива. Ідеться про добудову двох ГАЕС – Дністровської та Канівської.

Масований удар по енергетиці в листопаді 2024-го й відключення світла по всій Україні

Читайте також: "Добивають народ у тилу, вже й не дихати людям": як реагують в Україні на "абсурд" від Верховної Ради?

Росія вранці 17 листопада влаштувала масований удар по Україні. Під обстрілом опинилися об'єкти генерації та передачі електроенергії.

Близько 7:00 стало відомо, що росіяни масово атакують дронами та ракетами. Вибухи пролунали у Києві, Одесі, Кривому Розі, Павлограді, Вінниці, Миколаєві, Рівному, на Прикарпатті, у Хмельницькій, Львівській, Закарпатській областях. Пізніше стало відомо про збиття безпілотника в регіоні. Про це ми писали у попередній публікації.

У Повітряних силах попереджали про пуски безпілотників, балістики та ракет "Кинджал" курсом на Київ. У більшості регіонів працювала ППО. 

Як розповів міністр енергетики Герман Галущенко, відбулась чергова масована атака на енергосистему.

Читайте також: На Закарпатті — нова загроза: масштабна стихія іде в регіон, люди рятують запаси врожаю

"Ворог атакує об'єкти генерації та передачі електроенергії по всій Україні", - написав він у Facebook.

Оскільки основний удар припав на енергетику, оператор системи передачі терміново ввів режим екстрених відключень електроенергії, також у деяких областях виникли проблеми у русі електротранспорту та перебої з водою.

Зокрема, екстренні відключення запровадили: у Києві та Київській області, у Дніпропетровській, Донецькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. Не оминули відключення світла  і Закарпаття. В регіоні мали відбутись відключення вже з понеділка, 18 листопада. У попередній публікації ми писали, який сюрприз підготували закарпатцям в Обленерго.

Читайте також: Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв

Чи врятують вітряки в горах і де запустили чергового "монстра" електроенергії?

Українцям радять робити запаси альтернативними джерелами електроенергії до складних цьогорічних випробувань з постачанням електрики в регіонах. Місцевим громадам також слід подбати про актуальні енергетичні ресурси в межах населених пунктів, ідеться про енергію завдяки вітровим станціям. Наразі одну із найбільших ВЕС в регіоні збудовано на межі Львівщини й Закарпаття, в Нижньоворітській громаді. Про старт першого вітряка в регіоні ми писали у попередній публікації.  Напередодні, тут запустили і другу вітротурбіну, яка уже забезпечує громаду необхідними кіловатами. Про це відзначили на офіційній сторінці ТОВ "Френдлі Віндтехнолоджі" у мережі Фейсбук.

Тут зауважили, що на повну потужність електроенергії вітряк вийде найближчими днями.

Як працює другий вітряк в Нижньоворітській громаді - за посиланням.

Читайте також: Ігри зі смертю: ще в одній з громад Закарпаття наростає масштабна загроза

Закарпаття накриє зимовий хаос: погода готує випробування вже сьогодні 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber