Закарпатці торгують грибами і виживають у цей скрутний час.
Останнім часом багато краян виживають із продажу овочів й фруктів із власних садів і городів. Такий заробіток найбільше рятує пенсіонерів. Однак, більшість місцевих родин щосезону живуть з продажу ягід - чорниці, малини, ожини.
Відзначмо, цього року сезон яфини у регіоні стартував у кінці травня. Щоправда, найперший врожай диких ягід збирали в підніжжі гірських полонин та без "чесалок" (вручну). Літр ягід цього сезону можна було придбати від 100 гривень.
Торік на зелених базарах той самий літр можна було купити врази дорожче - від 130 гривень за літр посил. Нагадаємо, що торік сезон ягід взагалі був одним з найдорожчих. Суниця вартувала на ринку від 400 гривень за літр .Літню ягоду (яфину), яку вже збирали на унікальних карпатських вершинах, у тому числі й на Полонині Руній, продавали також за цією ціною. Пізніше ягоди ріко пішли на спад, в кінці сезону - укотре піднялись у ціні
Окрім лісових ягід, людей рятує і один з вагомих ресурсів - гриби. Заробіток на них залежить від різних факторів і, найперше, від погодних умов. Нагадаємо, від спеки у липні і серпні висихала навіть грибниця в лісах регіону. Люди боялись, що можуть залишитись без осінніх смаколиків цього року, адже майже все літо пройшло без дощів
Грибний бізнес: коли Бог дасть врожай - тоді й удача!
Щороку, у щедрий сезон закарпатці зароблять на знайдених лісових знахідках до майже 10 тисяч. На місцеві базари несуть білі гриби, лисички, підосичники та ряд інших смаколиків.
Цьогоріч, весняний грибний сезон в регіоні почався врази раніше звичайного терміну. Перші весняні трофеї шукали уже в кінці лютого. Полювали на рідкісну "чашу ельфа", зморшки й інші весняні трофеї. Що називають "чашою ельфа" ми вже писали у попередній публікації
Також відомо, як у народі називають гриби-зморшки і в яку вартість їх продають закарпатці. Більш вигідно продають сушений гриб. Не рідко гриби рятують не лиш бюджет закарпатців, а й стають однією з головних страв у період здорожчання ряду м'ясної продукції. Водночас, гриби цьогоріч, в зв'язку з дефіцитом їх у лісах, зросли майже утричі. На ринках області їх продають цього жовтня від 350 гривень за кілограм.
Нагадаємо, цього літа регіон охопила масштабна спека й посуха. Торік вони вартували від 60-70 гривень за кілограм. І хоч ціни й обурюють пересічних покупців, грибники не спішать різко знизити вартість "карпатського золота". Кажуть: гриби вродять, коли Бог дасть, а м'ясо є завжди в магазині. До того ж, гриби є рідкісним делікатесом, то ж не радять навіть рівняти його з магазинним продуктом. Варто відзначити, гриби не лише продають на базарах, але й обмінюють на продукти. Це можуть бути олія, борошно, крупи і навіть хліб.
Нагадаємо: На Закарпатті ймовірна загроза ракетних ударів: людей закликають бути обачними
Читайте також:
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21741 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19525 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12797 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 15060 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3826 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7430 0 Суспільство