1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Довжиною понад півтора метри: на Закарпатті помітили «зникаючий» вид унікальних холоднокровних змій (ФОТО, ВІДЕО)

1244
Суспільство Закарпаття

Прудкі та доволі рідкісні - на Берегівщині знайшли червонокнижні істоти.

Довжиною понад півтора метри: на Закарпатті помітили «зникаючий» вид унікальних холоднокровних змій (ФОТО, ВІДЕО)

Шостий день польових досліджень плазунів Закарпаття, які проводять герпетологи Назар Смірнов і Галина Микитинець у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій, виявився багатим на цікаві герпетологічні знахідки на Берегівщині.

Про це пише Institute of Ecological and Religious Studies-IERS.

Уже на початку обстеження дослідникам трапився молодий полоз лісовий, який саме насолоджувався теплом ранкового сонця на узбіччі дороги у передчутті нового дня. Назар Смірнов зауважив, що плазун був дуже люб'язним і погодився на фото- і відеосесію. Хоча цей вид занесено до Червоної книги України (статус – «зникаючий»), на Закарпатті він зустрічається доволі часто. 

Науковці також перевірили місця, де під час липневого етапу досліджень зафіксували виповзки лісових полозів. Зараз тут знайшли свіжі шкіри, довжина більшості з яких сягала понад півтора метра. Як припускають герпетологи, знахідка може свідчити про те, що на цій ділянці мешкають щонайменше десять дорослих полозів. 

У тій же місцевості вдалося спостерігати й інших «червонокнижних» рептилій – зелених ящірок. Дорослі й молоді особини цих плазунів із задоволенням вигрівалися у променях ще лагідного ранкового сонця. Протягом дня зелені ящірки неодноразово траплялися на шляху дослідників навіть у найбільш спекотний час.

Команда також зустріла водяних і звичайних вужів у різних, часом несподіваних місцях.

Разом із експертом ІЕРС Леонідом Покритюком герпетологи обстежили нові локації, що можуть стати перспективними для подальших досліджень рідкісних плазунів.

Не обійшлося й без сумних знахідок: на дорогах дослідники виявили кілька молодих лісових полозів, які стали жертвами транспортних засобів. Це нагадує про серйозну загрозу, яку автомобільні дороги становлять для рептилій, стаючи для них своєрідними смертельними пастками.

Результати шостого дня експедиції підтверджують значущість регіону для збереження рідкісних видів плазунів і необхідність продовження їх дослідження та охорони.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber