1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ладні віддати за нього душу: в яку ціну влетить закарпатцям легендарна символічна "угорка"?

2629
Суспільство Новини Рахова

На місцевих базарах та в магазинах пішли на спад сезонні смаколики.

Ладні віддати за нього душу: в яку ціну влетить закарпатцям легендарна символічна "угорка"?

Варто відзначити, ряд фруктів цього сезону на ринках області - із найтепліших районів краю - Берегівщини й Виноградівщини. Місцевий продукт врази дешевий. Однак, з початку сезону ціна на тепличний врожай полуниці та інших ягід істотно кусались.

Відтак, ціни потроху почали знижуватись й люди мали нагоду придбати дешевший товар та запастись уже ягодами на зиму із відкритого грунту.

У червні та серпні цього року на зелених базарах ішла активна торгівля чорним "карпатським золотом" - яфинами. Її вартість, на відміну від попереднього року була значно нижча - 100 гривень за літр, а пізніше гірську чорницю вже почали продавати від 60 гривень.

Після здешевшання ягоди, майже в кінці сезону із збору, смаколик вчергове здорожчав до сотні гривень за пластиковий стаканчик.

Однією з очікуваних ягід на Закарпатті була традиційна слива бистриця -"угорка". Із неї газдині готують ароматний сливовий леквар, компоти, сушать, маринують на зиму. Бистриця вже стала в останній період справжнім легендарним смаколиком на різних патріотичних фестах.

Читайте також: "Залізна ягода", що ставить на ноги: що за незвичний смаколик продають на закарпатських базарах?

З початку сезону вартість продукту варіювалась від 20-30 гривень за кілограм. Вже у серпні ціна різко пішла на спад - 14 гривень за кілограм.

Сливи в Україні дешевшатимуть й надалі. Виробники б'ють на сполох

Аналітики EastFruit зазначили, що попит оптових компаній на сливи вельми невисокий, а ось обсяги пропозиції продовжують збільшуватися. Так, на сьогодні ціни на сливи варіюється в діапазоні 8-14 грн/кг ($0,19-0,34/кг), що в середньому на 54% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Зазначається, що спекотна погода сприяла прискореному дозріванню слив і водночас негативно вплинула на їхню якість, що чинить додатковий тиск на ціни.

Виробники стурбовані, що ціни на сливи вже опустилися нижче за рівень минулого року, коли фрукти продавали в середньому на 33% дорожче, ніж сьогодні. При цьому садівники не виключають, що за обставин, що склалися, будуть змушені й далі знижувати ціни.

Читайте також: Червоний гірський "діамант": що за скарб шукають люди на Закарпатті й кому продають?

На ринку України спостерігається надмірна пропозиція слив з місцевих господарств, що чинить суттєвий тиск на ціни в даному сегменті. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За інформацією учасників ринку, на сьогоднішній день попит місцевих оптових компаній на сливи дуже невисокий, тоді як обсяги пропозиції даних кісточкових на ринку продовжують збільшуватися через сезонний фактор.

Так, сьогодні ціна на сливи з місцевих господарств варіюється в діапазоні 8-14 грн/кг, що в середньому на 54% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Аналітики зазначають, що висока температура повітря сприяла прискореному дозріванню слив і водночас негативно вплинула на їхню якість, що також чинить додатковий тиск на ціни.

Читайте також: На Закарпатті вже продають першу суницю із лісу: надранній врожай не за низькою ціною (ФОТО)

"Виробники стурбовані тим, що ціни на сливи вже опустилися нижче за рівень минулого року. Для порівняння: рік тому продаж здійснювався в середньому на 33% дорожче, ніж сьогодні", – підкреслюють аналітики.

Вони не виключають, що за обставин, що склалися, садівники будуть змушені й надалі поступатися покупцям і знижувати ціни на улюблений літній фрукт. Варто відзначити, що в результаті поганих погодніх умов цьогоріч сливи не дозріли у багатьох районах області. Також ряд закарпатців наголошують на неврожайності винограду через морози у травні та спеку у липні.

Читайте також: Закарпатці у чергах: на ринках області розпродують останню місцеву ягоду


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber