У регіоні розвиватимуть вітрову енергетику.
Відомо, що в час війни та постійних відключень світла, пошук альтернативних джерел енергії - одне з актуальних питань для областей України. Після чергової атаки рашистами по енергетичних об'єктах цьогоріч у березні, потреба у відновлювальних джерелах генерації електроенергії неабияк зросла.
Наразі в області працюють над тим, щоб до листопада встановити газові генерувальні електростанції й оперативно забезпечити частину громад необхідним мінімумом енергії в період блекаутів. Але громади мають подумати над тим, як самим децентралізовано виробляти електроенергію для себе. Пропонується робити це завдяки сонцю, вітру та воді. Якщо із сонцем все більш-менш зрозуміло, – Закарпаття нині в лідерах по країні за кількістю приватних сонячних електростанцій, – то проєкти встановлення міні-ГЕС і вітряків в області пов’язані зі скандалами, адже зачіпають вразливі екосистеми.
Перша ВЕС у регіоні. Де збудували та яка її потужність?
Напередодні в області запустили першу вітрову електростанцію
Вона оснащена турбіною потужністю 4,8 мВт. На цей момент ВЕС працює у тестовому режимі з потужністю 1,8 мВт.
Як інформує аналітично-інформаційний канал "Енергетика Закарпаття", станом на 31 липня вже вдалося виробити 98 тисяч кВт*год електроенергії.
Один такий вітряк має потенціал забезпечити електроенергією до 3000 домогосподарств.
Читайте також: "Не допустити руйнування природи": закарпатці відстоюють "зубами" гори від нищення їх вітряками
Нагадаємо, що першу сучасну ВЕС у регіоні цьогоріч почали будувати на межі Закарпатської та Львівської областей - у Нижньоворітській громаді.
У лютому цього року було завершено будівництво фундаменту під ту саму першу вітроенергетичну установку вітропарку «Островський» потужністю 4,8 МВт. Об’єкт розташований на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Загальна площа під будівництво першого вітряка у Нижніх Воротах становить пів гектара.
Відзначимо, згідно з офіційними даними, області, а саме на території гірських масивів, планується розміщення більше сотні таких ВЕС.
Що відомо про ВЕС "Островський" на території Закарпатської області?
Передувало будівництву проведення комплексу інженерно-геодезичних вишукувань, робота з розроблення детального плану територій, а також комплекс землевпорядних, земельно-кадастрових та землеоцінювальний робіт.
Над звітом з екологічної оцінки працювали провідні екологічні фахівці Карпатського регіону. Авторитетні біологи, орнітологи здійснювали передпроєктний моніторинг місцевості згідно з європейськими стандартами відповідних спостережень. Враховувався ареал поширення першоцвітів та червонокнижних рослин, а також яфинників.
Читайте також: Люди бояться втратити заробіток на "чорній ягоді"
Площа під будівництво першого вітряка у Нижніх Воротах становить пів гектара.
Нова дорога до місця будівництва не прокладалася, як йдеться у дописі. Використовувалися існуючі під’їзні шляхи.
Над забезпеченням бетонування фундаменту впродовж двох днів працювали два мобільні мінізаводи міжнародної компанії ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна". Залучено до будівництва вітропарку і чимало місцевих підрядників.
Читайте також: Масові блекаути й нова біда: чим закарпатці роблять запаси й чи будуть "багаті" на генератори?
Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. Це дорівнює чистій електроенергії для майже 50 тисяч домогосподарств на рік.
Деталі:
Перша ВЕУ, яка буде встановлена в області пройшла важкий шлях релокації. Виготовлена підприємством «ФВТ» у Краматорську, вона мала бути встановлена поблизу с. Островка Миколаївської області (звідси і назва вітропарку). Проте повномасштабна війна внесла свої корективи. Наступні ВЕУ уже будуть виготовлені в новому цеху в Перечині.
У мережі Фейсбук уже є перші реакції місцевих жителів щодо роботи вітротурбіни. Люди по різному оцінюють новацію в регіоні. Щоправда, є чимало позитивних коментарів з цього приводу. Не обходиться, певна річ, і без сарказму. У дописах відзначають, мовляв, не такі вже й страшні вітряки.
Єдине, у чому проти більшість краян, у тому числі й місцеві екологи - це будівництво тих самих ВЕС на гірських полонинах. Тому люди пропонують альтернативні шляхи вирішення проблеми із будівництвом вітряних парків на території області - будувати в підніжжях гір, не на хребтах полонин; у місцях, що пустують з роками та заростають борщівником, на залишених сільгоспугіддях.
Читайте також: "Убивча ягода" рулить: в яку ціну влетить закарпатцям один з головних сезонних смаколиків?
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- В Україні запустили масову мобілізацію безробітних: уряд підготував для чоловіків неочікуваний "сюрприз"
- Величний звір, що наганяє жах: найбільшу наземну тварину Європи помітили на Закарпатті (ФОТО)
- Зеленський заборонив шоколад називати шоколадом?: який законопроєкт підписав президент та до чого тут ласощі
- Блекаут - не проблема, є інша біда: закарпатців готують до масштабних відключень із "монстрами" в горах
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 7262 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 11084 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 4372 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 8793 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1202 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2347 0 Суспільство