1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Овочі і ягоди із Закарпаття - на ринках держави: які райони на передніх позиціях у період війни?

2244
Суспільство Новини Виноградова

Закарпаття наразі один з регіонів, який забезпечує Україну овочами й фруктами.

Овочі і ягоди із Закарпаття - на ринках держави: які райони на передніх позиціях у період війни?

За час повномасштабного російського вторгнення в Україну багато проблем торкнулось продовольчої сфери. Чимало сільгосптериторій на сході держави, з яких щосезону постачалась овочева продукція на ринки та в магазини, опинились під окупацією Росії. Пізніше виникали проблеми з логістикою. У магазинах спостерігався дефіцит овочів та ряду фруктів. Найбільших утрат українці відчули зі знищенням родючих земель Херсонської області. 6 червня торік відбулася наймасштабніша за останні десятиліття екотрагедії, що сколихнула Європу. Підрив росіянами дамби Каховської ГЕС мав на меті знищити все живе на території області. Під шаром води опинились будинки жителів, гинули риба й тварини. Дісталось також і фермерським господарствам, де також вирощували одні з найсолодших та найдешевших в усій Україні смаколиків. Йдеться про баштанні. Поля з кавунами цього разу були вщент затоплені. Комусь вдалось врятувати свою продукцію, хоч значна частка баштанних пішла під воду. Про кавуни із Херсонщини людям радили забути на кілька наступних років.

Торік ситуація із баштанними на ринках держави була дійсно складною. Дефіцит покривався насамперед імпортом із Туреччини, Азербайджану, Іспанії тощо Імпортні ягоди вартували від 500 гривень за кілограм.

Дещо згодом ситуація на вітчизняному ринку баштанних, певною мірою, стабілізувалась. Овочі, ягоди, у тому числі й кавуни, що опинились під водою через теракт росіян, почали оперативно компенсувати вирощуванням у врази більших масштабах цієї продукції в регіонах, де не йдуть військові дії. Не винятком у цьому плані також стало і Закарпаття.

Одними з найбільш успішних районів області, де в останній період вирощують на продаж значний обсяг овочів, ягідної продукції є Виноградівщина й Берегівщина. Цьогоріч на ринках області торгували ранніми овочами й фруктами, переважно із цих районів.

Також в останні роки тут у великих масштабах вирощують кавуни. Варто відзначити, що торік в регіоні кавуни з Виноградова можна було придбати від 9 гривень за кілограм.

Цьогоріч низькі ціни були також й на полуницю, якою торгували на Виноградівському ринку - від 15 гривень за кілограм. Так ціни пропонували пересічним покупцям у той час, коли в Україні кілограм полуниці рекордно здорожчав.

Читайте також: “Прийшли дітваки всьо гет побили”: шокуючий випадок на Виноградівщині обурив мережу (ВІДЕО)

Закарпатці торгують овочами й фруктами  у різних регіонах держави. Також у Столиці 

Щороку овочі й фрукти із регіону прямують не лише на місцеві базари та в магазини, але й до інших регіонів держави. Полуницю, чорницю, ожину, кавуни й виноград із Закарпаття можна побачити на ринках Рівного та Чернігова, а закарпатську малину - на ринках Столиці.

Наразі в Україні у розпалі сезон продажу кавунів. Найбільше смугастих українських смаколиків постачається із Одещини й Закарпаття. Також є імпортні кавуни - із Туреччини, Азербайджану тощо. Кілограм вітчизняного "смугастика"  наразі пішов на спад. З початку літа його продавали від 35 гривень.

Які ціни у липні на одну з головних літніх ягід? Що кажуть експерти?

В Україні відчутно здешевшали кавуни. З початком липня 2024 року середня ціна на цей продукт знизилася на 33% порівняно з аналогічним періодом минулого року – з 24,5 до 16,5 грн/кг.

Зниження обумовлене кількома факторами. Один з найперших - відмінний урожай у двох областях України - Закарпатській та Одеській. Тут сприятливі погодні умови та збільшення площ під кавунами "привели до більшої кількості продукції на ринку, що сприяє зниженню цін".

Також на це вплинув значний обсяг імпортованих кавунів із Туреччини та Греції, пояснюють фахівці. Зокрема, Імпорт кавунів із Туреччини зріс на 10%, а з Греції – на 8%, що дозволило утримувати ціни на низькому рівні.

Попит, який зараз оцінюється як невисокий через дощову погоду. Що також сприяє спаду цін на смугасті.

Не кавунами єдиними. Екзотичні смаколики на Чорній горі у Виноградові

Тут клімат, наче в Іспанії. Йдеться про Чорну гору у Виноградові, нині згаслий вулкан.

Тут вирощують груші та персики, виноград, ківі, маракую, хурму, фініки й навіть фісташки. Золотим фондом гори є, звісно,  інжир, масовий збір якого уже стартував.

Знаменита гора, що височіє над Виноградовом, є унікальною родзинкою міста.  Поки ківі там достигає,  а з плодів хурми залишились лише середньо- та пізньо- стиглі сорти, сезон інжиру взагалі завершується.

Персики на Виноградівській Чорній горі родять з червня до кінця вересня. Також тут росте ще Зізіфус або Китайський фінік. За легендами, ця рослина росте в Раю, а на кожному його листочку, записані імена всіх людей.  Ну а наразі охочим краянам пропонують смачнючий інжир, що вже достиг у цей період в особливому місці.

Читайте також: Блокпости - не єдине обмеження: закарпатцям "врізали" ще одну заборону в період військового стану

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber