1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Без вуличного й кондиціонерів: як діють незвичні графіки й "вулична економія" у Закарпатській області?

651
Суспільство Закарпаття

Жителів України змушують економити врази відчутніше.

Без вуличного й кондиціонерів: як діють незвичні графіки й "вулична економія" у Закарпатській області?

Без вуличного й кондиціонерів: як діють незвичні графіки й "вулична економія" у Закарпатській області?
Жителів України змушують економити врази відчутніше.
В останній період в зв'язку з дефіцитом електроенергії в Україні, жителів областей закликають врази більше економити енергоресурси, а особливо в "години пік".

Разом із тим уряд просить населення й державні структури відмовитись від популярних кондиціонерів, "що тягнуть забагато електроенергії" у цей час. Кондиціонери впливають на дефіцит електроенергії в системі. Якщо населення не буде їх вмикати, то ми можемо «практично обійтися без відключень».

Про це в ефірі телеканалу 1+1 повідомив прем’єр Денис Шмигаль, передає ТСН.

«Ми з себе почали, але показуємо приклад не лише у відновленні, у розширенні нашої генерації – ми також маємо економити електроенергію. Сьогодні масові відключення в більшості міст, в більшості регіонів пов’язані з тим, що зростає температура, зростає включення кількості кондиціонерів... Наприклад, в місті Києві це 350 мегават – це половина всього споживання. Якщо не включати кондиціонери, ми практично можемо проходити без відключень людей. Тобто, уряд прийняв відповідне розпорядження: в усіх державних будівлях, в Кабміні, в міністерствах, в усіх державних підприємствах заборонено користуватися кондиціонерами. Ми їх опечатуємо, закриємо цю можливість на це літо, це дасть значну економію», – розповів Шмигаль.

Він також додав, що уряд закликає робити це місцеве самоврядування, бізнес.

«Окремо звертаюсь до місцевої влади щодо розумного обмеження вуличного освітлення та парків, вивісок, реклами. Усе це також варто обмежити. Там, де можна не використовувати кондиціонери, де вони не використовуються в технологічному процесі, або якщо це не лікарня... Рішення прийнято: державна влада це літо проходить без кондиціонерів. І це приклад, пропоную всім долучатись», – підкреслив прем’єр.

Чи виконуються вимоги щодо обмеження вуличного освітлення в закарпатських громадах ?

На Закарпатті від 17 травня цього року почали вводити укотре погодинні відключення світла. Такі дії із боку держави на цей час необхідні з метою компенсувати нестачу електроенергії в енергетичній системі держави. Відзначмо, у березні цьогоріч ворог укотре завдав потужних ударів по українській енергетиці, опісля чого в Україні виник істотний дефіцит електроенергії.

Погодинні відключення цьогоріч запроваджують в областях України укотре, опісля значної перерви. Слід нагадати, що Україна поринула і темряву - суцільний блекаут у 2022 році. 15 листопада ворог уперше атакував енергетичну інфраструктуру на території України, завдавши енергетиці колосальних руйнацій

Тоді ж уперше українське суспільство зіткнулось із проблемою масштабного змісту. Відсутність електроенергії на тривалий період часу підривала роботу малого й середнього бізнесу. Зачинялись пекарні та піцерії, люди втрачали роботу. Жах блекауту були змушені пережити і закарпатці, де у 2022-му році жителів залишали без електроенергії майже на 17 годин на добу. Такий графік відключень вводив людей у розпач. Місцеві жителі обурювались із цього приводу й негативно висловлювались в коментарях у мережі Фейсбук.


Люди писали, що графіки далекі від дійсності, що в одних вимикають, а в інших ні. Також людей обурювало й те, у громадах, не зважаючи на загальний дефіцит електроенергії в Україні, не економлять на вуличному освітленні. Цього разу історія із графіками відключень від Обленерго має продовження. Ситуація ідентична, проблеми ті ж самі, як відзначають місцеві жителі. Графіки погодинних відключень діють згідно вимог, проте вони укотре викликають обурення в закарпатців. Години відключень не співпадають з годинами в офіційному графіку, час включень також різний та не збігається з офіційними даними на сайті Обленерго. Люди питають: навіщо їм графіки, адже вони лиш заплутують місцеве населення.


Із вуличним освітленням проблем теж вистачає. Зі слів жителів, у деяких населених пунктах ліхтарі світять не тільки вночі, а й серед білого дня, у той час як побутовим й промисловим споживачам електроенергію вимикають на вісім - десять годин впродовж доби.

Варто відзначити, що ситуація із "економією"вуличного освітлення у закарпатських громадах не всюди однакова. У травні цього року вуличне освітлення, в зв'язку із масовими атаками росіян, почали відключати у Свалявський громаді. Про це повідомили на офіційній сторінці КП «ВУКГ». «У зв'язку з обстрілами об’єктів енергосистеми України з боку рф – із понеділка частково буде відключення вуличного освітлення у Свалявській громаді. Дякуємо за розуміння», – йдеться у дописі «комуналу». Вуличне освітлення почали вимикати з 20 травня. Торік в регіоні вуличне освітлення почали економити в жовтні.

Читайте також: Без документу закарпатці не підуть і до лісу: про що йдеться й чому діють жорсткі вимоги?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber