1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Мертвим тазом лежали": на Закарпатті взялись рятувати "їжу без хімії" (ФОТО)

2259
Суспільство Новини Перечина

Щодня закарпатці рятують важливий у цей час урожай.

"Мертвим тазом лежали": на Закарпатті взялись рятувати "їжу без хімії" (ФОТО)

Цього року садовина й городина в регіоні поспіла врази раніше аніж торік. Благодатним сходам врожаю посприяла і тепла погода й старання господарів.

Нагадаємо, ще у кінці лютого закарпатці поспішили садити картоплю та сіяти овочі. До 31-го березня (римо-католицького Великодня) у багатьох районах уже впоралися із цим завданням. Тепер лиш очікують на багаті жнива й сподіваються, що врожай буде якісним.

Однак, погода останнім часом у регіоні не надто сприяє старанням й сподіванням місцевих жителів. Насамперед, попсували ранні сходи молодої картоплі у регіоні морози, які врізали цьогоріч у травні. Найбільше дісталось населеним пунктам Рахівського району. Зокрема, в селі Кваси вдарив не тільки мороз, а й навіть йшов сніг. Люди почали готуватись обкурювати сади й рятувати від холоду вже заквітлі черешні, сливи і яблуні, щоб дочекатись хоч якогось врожаю садовини. Однак, морози, таки, попсували городину й садовину закарпатців. Картопля померзла у багатьох населених пунктах області. Не оминули погодні капризи й низинні райони. Тут померзли, а відтак почорніли й осипались із дерев ще зелені плоди черешень та аличі. Окрім того, померз виноград. Люди забили на сполох.

Опісля морозів, назріли й інші проблеми - шкідники й спека додали дьогтю у бочці меду. Щойно городина почала оживати, відзначають господарі, як її почали поїдати руді слимаки та мурахи. Від поїдань шкідниками дісталось і полуниці у садах закарпатців.

Зараз люди активно борються як із рудою напастю в садах, так і з мурахами й протистоять пекучому сонцю, від якого потерпають городи селян. В очікуванні обіцяних опадів, щоб мали пройти в регіоні найближчими днями, краяни продовжують реанімувати городину власними силами - зрошуючи водою кожен засаджений клаптичок зелені й молять Бога, щоб цього року сади й городи не зійшли на нівець.

"Рятуємо їжу без хімії. Картоплю, бурячок, огірки, помідори. Ось вже сходять помалу. Нівроку, усе зеленіє. Відродилась картопля, яку морозом було прихопило", - відзначає пані Мар'яна.
"Та потрібно б дощу, най би трохи полив. Бо то мучимось, мучимось, поливаємо двічі на день, а на ранок й не видно, що то поливалось", - каже газдиня.
"Ще добре, у кого вода є близко й не треба далеко іти набирати. А в когось і не має води коло хати близенько, то мусить мучитись, набираючи з потока чи ще бозна звідки", - відзначає Мар'яна.
"Обіцяють нам дощ, обіцяють, а його й не слідно. Погриміло учора і післяучора, пострашило трохи та й розійшлася гроза", - каже Мар'яна.

Автор: Мирослава Головнич

Читайте також: Небезпека вже чатує: 26-річний чоловік став жертвою підступної змії 

"Чорне золото" на закарпатському ринку: у місцевих лісах натрапляють на вражаючий скарб 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber