1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Шалені черги до ТЦК, людей — хмара: із чим зіткнулись наразі майбутні солдати на Закарпатті?

4969
Суспільство Закарпаття

В областях України спостерігаються масштабні черги до ТЦК та СП.

Шалені черги до ТЦК, людей — хмара: із чим зіткнулись наразі майбутні солдати на Закарпатті?

Військовозобов'язані українці повідомляють про масові черги, які утворюються наразі поряд із центрами комплектування у багатьох районах.  Це черги із чоловіків, що намагаються   оновити військово-облікові дані в процесі мобілізації. Насамперед, такі черги були зафіксовані на Полтавщині. Однак, аналогічна ситуація спостерігається практично по всіх областях України, у тому числі й на Закарпатті

"Це не добровольці чи ті, хто отримав повістку, а переважно люди, які мають відстрочку від мобілізації або ж бронювання", - розповідає начальник служби звʼязків із громадськістю Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Роман Істомін в етері Радіо Свобода.
«Більша частина тих, хто зараз стоїть у чергах, – це все-таки військовозобов’язані, які мають або підстави для відстрочки, або підстави для бронювання. Черги справді трішки збільшилися, але (вони складаються) не з військовозобовʼязаних, які прибули добровільно чи хоча б за повістками, а з військовозобовʼязаних, яких присилають підприємства для бронювання. Також не варто забувати, що триває звільнення військовослужбовців строкової служби. Певна їхня частина, які приходять, щоб стати на військовий облік, також у цих чергах є», – пояснив Істомін. Йдеться про ситуацію у конкретній області.

Про чималі черги із військовозобов'язаних чоловіків спостерігаються також у районних ТЦК та СП на Закарпатті. Зокрема, як повідомили журналісту видання "Голос Карпат", через черги, є певні труднощі і в роботі Перечинського ТЦК. 

"Люди весь день вистоюють у відділенні військкомату, а хтось так й не дочікується черги й приходить наступного ранку", - розповідає пан Євген. Чоловік днями отримав повістку й зараз проходить ВЛК у відділенні військкомату.
"Черги великі. Другий день не можу пройти медогляд", - відзначає військовозобов'язаний.

На деяких ютуб-каналах повідомляють, що дійшло вже до того, черги до ТЦК вже стали "платними".

Відзначмо, 11 квітня у Верховній раді ухвалили закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.  Згідно із документом, чоловіки у від 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Під час дії військового стану  чоловіки мають постійно носити з собою  військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Про що слід знати військовозобов'язаним закарпатцям?

Як пише Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП, основним питанням є оновлення військовозобовʼязаними своїх облікових даних.

Наразі є три способи для такого оновлення:

-  через візит до ТЦК та СП;

-  через ЦНАПи;

-  за допомогою застосунку Резерв+.

Відтак забезпечуються різноманітні можливості для оновлення облікових даних.

"Просимо використовувати всі переваги створених сервісів. Зокрема, вже зараз за допомогою застосунку Резерв+ дані оновили абсолютна більшість тих громадян, які вирішили актуалізувати інформацію щодо себе", - йдеться у повідомленні.

Також в ОТЦК наголошують, для відвідування ТЦК та СП у низці громад доступний запис до електронної черги тут: https://q.mod.gov.ua/registration-place. Кількість міст, де вже працює така можливість, постійно зростає.

А для оновлення даних в ЦНАПах запис до електронної черги можна здійснити тут: https://cherga.diia.gov.ua/

За наявності питань щодо законодавства з питань мобілізації громадяни також можуть скористатися інформаційною довідкою: https://army.gov.ua/qa

Нагадаємо, Міноборони запустило у тестовому режимі електронну чергу для оновлення даних ТЦК по всій країні.

Електронна черга для оновлення даних вже працює у всіх Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки України в тестовому режимі. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України 21 травня.

"Ми почули звернення наших громадян та побачили запит на створення послуги електронної черги. Ми вже маємо досвід її створення, тому досить оперативно розгорнули цю послугу і для ТЦК і СП",- зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Для запису до е-черги потрібно обрати ТЦК та СП, в якому ви стоїте на обліку, ввести персональні дані для запису, підтвердити номер телефону та отримати повідомлення з датою та часом запису.

Нагадаємо, Візит до ТЦК стане обов'язковим: відомо, які послуги чоловікам недоступні без візиту до військкомату

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber