1. Головна
  2. >
  3. Влада

Візит до ТЦК стане обов'язковим: відомо, які послуги чоловікам недоступні без візиту до військкомату

32866
Влада Україна

Є чимало громадян, які уникають відвідин ТЦК.

Візит до ТЦК стане обов'язковим: відомо, які послуги чоловікам недоступні без візиту до військкомату
Військовозобов'язані громадяни повинні, час від часу, з'являтись до територіальних центрів комплектування та оновлювати свої дані. Проте нерідко чоловіки ігнорують цей обов'язок. Отож стало відомо, які послуги українцям будуть недоступні без візиту до ТЦК

Із самого початку повномасштабної війни в Україні розпочалась загальна мобілізація, яка триває і нині. Отож військовозобов'язані громадяни мають з'явитись до ТЦК для поновлення своїх облікових даних. Проте є чимало громадян, які уникають відвідин ТЦК.

Пише ONE.UA

Водночас не всі чоловіки мають військово-обліковий документ. Але така необхідність є, оскільки без нього доволі важко продовжувати повноцінне життя у суспільстві. Справа в тому, що для військовозобов'язаних громадян, які не мають відповідних документів, діє цілий ряд обмежень. 

За словами спеціаліста з військового права юриста, наразі в Україні існує три категорії військовозобов'язаних громадян. Для кожної з цих категорій є окремий військово-обліковий документ: 

  • військовий квиток— отримують резервісти;
  • тимчасове посвідчення або військовий квиток — отримують військовозобов'язані;
  • посвідчення про приписку до певної призовної дільниці — отримують призовники.

Такі документи нині можуть знадобитись у буденних ситуаціях. Для  чоловіків, які не мають військово-облікових документів, діють такі обмеження: 

  • їх не можуть взяти на навчання до вищого навчального закладу;
  • їх не можуть взяти на роботу;
  • їм не можуть надати статус безробітного (відповідно, людина не може скористатися послугами центру зайнятості);
  • вони не можуть отримати у державному медзакладі планову медичну допомогу;
  • вони не можуть виїхати за кордон навіть за наявності інших документів, які дають їм таке право.
"У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 "Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів" передбачено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров'я повинні повідомляти правила військового обліку громадянам під особистий підпис у разі прийому на роботу або на навчання", - юрист

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber