1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Придатних до військової служби розділять на чотири категорії: що змінилося для українців

2134

В Україні “придатних” до військової служби будуть класифікувати на чотири категорії, враховуючи рівень їх функціональності.

Придатних до військової служби розділять на чотири категорії: що змінилося для українців

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України на своїй сторінці у Фейсбук, передає “Хвиля”.

4 травня набрало чинності оновлене Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, яке було затверджено наказом Міністерства оборони України №402.

Міністерство охорони здоров’я пояснило внесені зміни. Зокрема, були встановлені обмеження щодо особливостей проходження служби, враховуючи стан здоров’я.

Так, “придатних” будуть поділяти на 4 категорії в залежності від ступеня функціональності:

повністю придатні до служби; придатні до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, але непридатні до служби у десантно-штурмових військах, морській піхоті, силах спецоперацій тощо; придатні до служби з окремих спеціальностей; придатні до виконання специфічних завдань.

Були встановлені чіткі критерії визначення ступеня придатності до військової служби. Вони тепер поєднують Міжнародну статистичну класифікацію хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я (МКХ-10) (з тисячами діагнозів) та ступінь порушення функцій. Ступінь придатності до військової служби встановлюється відповідно до розкладу хвороб, пояснення до нього та таблиць додаткових вимог до стану здоров’я.

Була доповнена процедура оскарження постанов ВЛК. Рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК тепер має бути виконане протягом місяця після ухвалення. Таким чином, повторна ВЛК людина проходитиме в іншому закладі охорони здоров’я.

Описано процедуру дистанційного проходження ВЛК для військовослужбовців, які лікуються за кордоном. Зокрема:

Військовообов’язковий прибуває на медогляд ВЛК із результатами рентгенологічного обстеження органів грудної клітки. Якщо ви старше 40 років або маєте медичні показання – потрібно також пройти ЕКГ. Кожного військовозобов’язаного має оглянути хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноляринголог, а, за медичними показаннями, – лікарі інших спеціальностей. Військовозобов’язані, які не мають скарг на здоров’я, проходять спрощений медогляд. Загалом процедура проходження ВЛК не повинна перевищувати 14 днів.

Читайте також: Нові правила мобілізації: кому скасовано відстрочку після ухвалення закону 18 травня 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber