1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпаття готується до масових відключень: відомо як перевірити графік відсутності світла на своїй вулиці (ГРАФІКИ)

711

Українців закликали запасати їжу й воду. Відключення електроенергії стають нормою.

Закарпаття готується до масових відключень: відомо як перевірити графік відсутності світла на своїй вулиці (ГРАФІКИ)

В Україні з понеділка нормою стали відключення електроенергії, спричинені наслідками російських ударів по українських електростанціях. Як правило відключення застосовують в пікові години - увечері та вранці.

Причиною є руйнівні наслідки російських ударів по українських електростанціях, але вплинула і холодна погода у травні.

Експерти відзначають, що така ситуація триватиме щонайменше до кінця літа, потім відключення повторяться взимку, а на відновлення втрачених потужностей енергетики можуть піти роки.

Як повідомляє "Укренерго", станом на 16 травня в енергосистемі більшу частину доби зберігається значний дефіцит, тож в усіх регіонах діють графіки погодинних відключень. 446 населених пунктів були знеструмлені, частково через бойові дії.

"Отримати інформацію про те, як саме будуть діяти обмеження споживання у вашому регіоні, можна в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах", - повідомляють в компанії.

Щоб покрити дефіцит Україна мусить імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови.

Скільки це триватиме

Українська енергетика перебуває в складній ситуації і відключення будуть нормою цього літа і взимку, заявив на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі член наглядової ради "Укренерго", радник прем'єра Дениса Шмигаля Юрій Бойко.

"У цих умовах нам доведеться жити до серпня. Серпень-вересень - я очікую незначне покращення в силу виходу з ремонту атомної генерації", - заявив він.

Відключення могли початися пізніше, якби не холодна погода у травні.

"Люди вихолодили оселі і відповідно почали більше користуватися нагрівальними приладами".

При цьому для забезпечення потреб не вистачило не тільки внутрішніх ресурсів, але й імпортованої електроенергії.

Бойко прогнозує, що зима буде "невідворотно тяжкою".

"Шансів на відновлення того, що було знищено за 2 весняних місяці в повному обсязі немає. Цифру у 8 гігаватів втраченої потужності можна суттєво знизити в рамках підготовки до зими, але точно не в рази", - пояснює він.

Загалом відновлення втрачених потужностей може зайняти роки.

"У нас відвертий дефіцит генеруючих потужностей. Проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Мій особистий прогноз - ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки, це буде нормальним станом для української енергосистеми", - заявив на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Коли відновлять енергооб'єкти

У квітні перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко повідомив, що процес відновлення ТЕС вже почався. Потужну Трипільську енергостанцію (Київська область) зруйнували в ніч на 11 квітня через ракетну атаку росіян, а Зміївську ТЕС (Харківська область) - 22 березня.

До осені їх планують частково відновити.

"Міненерго на сьогодні пропрацьовуються заходи щодо відновлення генеруючого обладнання на об'єктах "Центренерго", таких як Трипільська ТЕС і Зміївська ТЕС. В наших планах до початку опалювального сезону відновити принаймні 6 енергоблоків для "Центренерго", - сказав депутатам у Раді представник міністерства.

Слід зауважити, що Зміївська станція має 9 енергоблоків, а Трипільська - 6.

Що стосується ДніпроГЕС, яку суттєво пошкодили 22 березня, то голова уряду Денис Шмигаль пояснив, що відновлювальні роботи вже початі.

"Будем відновлювати не чекаючи завершення воєнних дій в Україні", - наголосив він.

Представник міненерго додав, що захист другого і третього рівня на об'єктах гідрогенерації має бути завершений до кінця поточного року.

В Україні впроваджено графіки відключень світла, з якими можна ознайомитися на сайті YASNO. Щоб комфортно пережити періоди без електроенергії, українцям рекомендують запастися водою й продуктами першої необхідності, які не потрібно готувати.

Які продукти довго зберігаються, їх не треба готувати

Це можуть бути:

  • М’ясні та рибні консерви.
  • Сушене чи в’ялене м’ясо.
  • Сублімовані продукти швидкого приготування – каші, супи, локшина, які можна заливати водою кімнатної температури.
  • Хлібці, печиво, сухарі.
  • Снеки, сухофрукти, горішки, насіння.
  • Енергетичні батончики, шоколад, цукерки.

Питну й технічну воду варто запасати на 2-3 дні. Необхідно знати, що на одну дорослу людину треба 3 літри питної води на добу. І 12 літрів технічної води для гігієнічних процедур та приготування їжі.

Що ще потрібно запасати на період відключення світла

Щоб максимально комфортно почуватися в періоди без електроенергії, варто запастися додатковими речами.

  • Придбати ліхтарики, лампи на батарейках, свічки, сірники, батарейки.
  • Перевірити й у разі потреби доповнити домашню аптечку необхідними ліками.
  • Підготувати пальник із газовим балоном.
  • Подбати про безпечне пересування у темний час доби – підготувати одяг зі світловідбивачами, стрічки на руки чи сумки.
  • Купити радіо, щоб бути в курсі всіх подій.

По всій Україні ввели аварійні відключення світла через російські атаки на інфраструктуру. Дефіцит електроенергії дуже серйозний, тому такі ситуації, ймовірно, стануть частішими. Усім українцям буде корисно навчитися дізнаватися розклад обмежень електрики у своєму регіоні. Ми зібрали корисні ресурси, які публікують графік відключення світла для кожної області.

Графік відключення світла Ужгород

Перевіряти інформацію про відключення електрики в Закарпатській області дуже зручно через сайт "Закарпаттяобленерго". Для цього можна ввести в поле внизу сторінки повну адресу будинку або лише назву населеного пункту.

Читайте також: Світло відключатимуть влітку і взимку: на Закарпатті школярів активно готують до енергозбереження (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber