1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Світло відключатимуть влітку і взимку: на Закарпатті школярів активно готують до енергозбереження (ФОТО)

10521
Суспільство Закарпаття

Міністр енергетики закликав українців ощадливо споживати електроенергію. На Закарпатті взялися активно навчати енергозбереженню школярів.

Світло відключатимуть влітку і взимку: на Закарпатті школярів активно готують до енергозбереження (ФОТО)

Через російські удари по об'єктах енергетики на українців може чекати не лише дуже складна зима. Труднощі з електрикою можуть виникнути  і влітку.

Про це в ефірі телемарафону заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, протягом ударів росіян по енергетиці упродовж останніх місяців критична інфраструктура зазнала найбільших пошкоджень від початку повномасштабної війни.

"На сьогодні ми вже втратили близько 8 ГВт потужності в системі. Якби це сталося в будь-якій іншій країні, був би вже тотальний блекаут. Ситуація складна. Але світло сьогодні є, система збалансована. Це - результат важкої праці енергетиків", - заявив Галущенко.

Очільник Міненерго зауважує, що взимку буде складно утримати систему без якихось обмежень. Адже важко передбачити, якими будуть дії ворога щодо обстрілів.

Втім, попереджає міністр, труднощі з електроенергією можуть виникнути навіть влітку. Проте в цю пору року потужності відновлюваних джерел енергії допомагають тримати систему в балансі.

Галущенко порадив "готуватися до важкої зими" та вже зараз економити електроенергію. Він також наголосив, що енергетики роблять все можливе, щоб уникнути обмежень.

"Навіть якщо ви не маєте обмежень сьогодні, треба розуміти, що йде війна і десь у цей час ці обмеження є. Тому дуже важливим є економне використання електроенергії", - підсумував Герман Галущенко.

Нагадаємо, раніше в "Укренерго" назвали умову застосування графіків відключення світла. Голова правління компанії каже Володимир Кудрицький каже, що електрику для населення відключатимуть за умови збільшення дефіциту.

На Закарпатті Tolkовий Світлячок продовжує навчати школярів енергозбереженню 

Унікальний просвітницький проєкт, започаткований Групою Tolk, для навчання дітей раннього шкільного віку енергоощадності продовжує працювати. Фахівці компаній разом із педагогами відвідують школи і спілкуються з учнями, щоб пояснити їм, звідки береться електроенергія та як важливо її вдумливо використовувати.

Днями спеціалісти ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk)  зі своїм освітнім проєктом навідалися до Ужгородського ліцею №12 Ужгородської міської ради, де познайомилися з учнями 4- х класів.

Що цікаво, саме в той день, коли до школи завітали спеціалісти Tolk, діти вивчали на уроках тему електроенергії та її походження, тож за допомогою просвітницького проєкту енергопостачальної компанії дівчата й хлопці могли доповнити свої знання новою та вкрай важливою інформацією.

Допомагав їм у засвоєнні отриманих знань Tolkовий Світлячок – головний герой спеціально розробленої інтерактивної брошурки, який давав школярам корисні поради з економії енергії в побуті. 

Де народжується електроенергія?

Що потрібно для її виробництва? Скільки корисних копалин спалюють для цього? Чи можуть наші природні ресурси допомогти нам для генерації цього важливого ресурсу? Як електричний струм потрапляє у міста і села, до кожної оселі? Чому так важливо заощаджувати енергію і як це робити кожного дня? Саме на ці теми фахівці Tolk говорили з дітьми, відповідали на їхні питання.   

«Під час спілкування з дітьми надзвичайно приємно вразив той факт, що практично всі вже знали, що таке електроенергія і як вона виробляється, багато хто навіть розказував, які способи заощадження вже використовує вдома, – розповіла за результатами проведення уроків директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.

– Водночас чимало порад із нашої брошурки діти почули вперше і пообіцяли не тільки використовувати їх у майбутньому, а й навчати цим методам своїх батьків. Переконана: саме так – за допомогою цікавих уроків, інтерактивних способів, наочних пояснень – ми зможемо з раннього віку привчати дітей до вдумливого використання електроенергії».   

Оскільки численні запрошення на проведення подібних уроків надходять до Групи компаній Tolk із різних навчальних закладів Закарпаття та Волині, Tolkовий Світлячок продовжуватиме свої візити до школярів.  

Для довідки. Група компаній Tolk у жовтні 2023 року започаткувала освітній проєкт у сфері енергоощадження для юних українців. Це перший в Україні подібний освітній проєкт від компанії енергоринку для дітей молодшого віку, який втілений у формі спеціальної брошури «Tolkові поради Світлячка». Метою проєкту є формування свідомого ставлення до енергоспоживання у дітей молодшого шкільного віку; навчання дітей простим та дієвим методам економії енергії вдома та в школі; виховання екологічної відповідальності та дбайливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. За час зі старту проєкту проведено низку уроків у навчальних закладах Закарпаття та Волині. Наразі видрукуване друге, доповнене видання брошури та плакати для шкіл на енергоощадну тематику.

Читайте також: Спроба відокремити Закарпаття від України закінчилася провалом: усі спецслужби полюють на самопроголошеного "міністра" (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber