1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті "зловили" хижу летючу істоту: який має вигляд? (ФОТОФАКТ)

53329
Суспільство Новини Перечина

В одному з районів зняли на камеру летючу істоту з кумедною назвою.

На Закарпатті "зловили" хижу летючу істоту: який має вигляд? (ФОТОФАКТ)

На Перечинщині днями вдалося відзняти комаху, вид яких відомий з кам'яно-вугільного періоду. Світлини з клмахою, майже досі не баченою на власні очі, вдалося зробити журналісту видання "Голос Карпат". Відтак, більше подробиць про унікальну на вигляд істоту вдалося отримати від експертів у мережі Фейсбук.

Опісля оприлюдненого допису і прохання допомогти із визначенням комахи на фото, в коментарях одразу ж ідентифікували представницю членистоногих - бабка плоска. Власне, на фото вдалося відзняти гордого самця, як уточнили під дописом: "Красеня"!

Читайте також: Черешневий "бум" на міських ринках: на Заході України шоковані від ціни на чудо-плід (ФОТО)

Що відомо про цей вид і чи знаходиться під охороною?

Бабка плоска (Libellula depressa) — вид бабок родини справжніх бабок (Libellulidae).

Вид поширений в Європі, Центральній Азії, Туреччині та на Близькому Сході. Присутній у фауні України.

Тіло завдовжки до 4,5 см, розмах крил до 7 см, черевце завдовжки 22—28 мм. Груди жовтувато-коричневі, зверху з двома світло-жовтими або зеленими поздовжніми смугами. В основі передніх і задніх крил є трикутна чорна пляма. Черевце розширене і сплощене, у самців густо вкрите блакитним пилком, у самок жовтувато-коричневе, з чорними бічними лініями. Очі згори коричневі, знизу жовтувато-зелені.

Читайте також: У закарпатців удруге за рік померз овоч, який садили з найбільшими муками: чи врятують "золоту бульбу"?

Спосіб життя

Плоскі бабки літають від початку травня до серпня. Імаго трапляються поодинці або маленькими групами (3—5 особини). Дорослі особини часто сидять на водних рослинах і виглядають здобич. Самиці відкладають яйця безпосередньо в воду. Личинки масивні, живуть на дні дрібних стоячих або слабо проточних водойм з глинистим або мулистим дном. У сухі періоди такі водойми іноді пересихають, личинки в цей час зариваються в мул і перечікують сухий період до нових дощів. Тривалість розвитку личинок до 2 років.

Деталі:

Бабки́ (Odonata) — ряд комах. Відомі з кам'яновугільного періоду. Існує приблизно 4500 видів, переважно у тропіках.

Українська назва комахи вважається утвореною від слова баба у значенні «відьма, чарівниця»: через те, що неприємні тварини вважалися злими чарівниками. 

У 2000 році опублікована монографія, присвячена бабкам України. В монографії наведено 73 види бабок, але автори ставлять під сумнів наявність в Україні виду Coenagrion mercuriale, відомого з гідробіологічних джерел. Пізніше, до списку бабок України були внесені ще 3 види: Lindenia tetraphylla, Selysiothemis nigra та Cordulegaster heros. Тому, згідно з даними літератури, в України зареєстровано 75 видів бабок. З цього числа дев'ять видів занесено до Червоної книги України.

Бабки - одні із найшвидших комах у світі. Є хижаками.

Читайте також: Закарпаття потрапило під "удар": в області запровадили графіки аварійних відключень світла

Читайте також: На Закарпатті буде морозно: в яких районах температура покаже "зубастий мінус"? 

Справжня легенда Закарпаття: жінка, яка підкорила всю Україну, святкує своє 77-річчя (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber