1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Опитування показали що майже всі українці не вважають 1 і 9 травня святом

60

1 травня — День праці та 9 травня — День перемоги зараз є найменш улюбленими святами серед українців. Натомість Різдво та Великдень продовжують бути найбільш улюбленими.

Опитування показали що майже всі українці не вважають 1 і 9 травня святом

Вказується, що в 2024 році в Україні лише 4% підтримують День праці, а День перемоги підтримують 11%. Соціологи відзначають, що у 2010 році 9 травня було одним з найважливіших свят, як вважали 58% населення. Однак вже в 2021 році це свято вважали важливим лише 30% українців. Зниження популярності 9 травня в Україні пояснюється тим, що цей день активно відзначається в Росії як агресивне військове свято, про це інформує ukrranian

Що стосується Дня праці, то в 2021 році його вважали важливим лише 12%. Соціологи відзначають, що День праці 1 травня завжди мав невелику популярність в українському суспільстві.

Найпопулярнішими святами в Україні продовжують бути Різдво (70%) та Великдень (68%). Далі йдуть День Незалежності України (64%) і День захисників і захисниць України (58%). Варто зазначити, що останнє з цих свят з кожним роком стає все популярнішим. Значне зростання популярності цього свята відбулося в період з 2020 до 2023 року.

Новий рік займає п’яте місце за популярністю серед українців з показником 47%. День Конституції, Міжнародний жіночий день, Трійця мають відповідно 28%, 21%, 17%.

Раніше Український Дощ повідомляв, що результати опитування КМІС показали, що більшість українців хотіли б, щоб Українська православна церква (Московського патріархату) (УПЦ (МП) була повністю заборонена в Україні.

Читайте також: Назвали найпопулярніші спеціальності серед абітурієнтів у 2024 році 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber