1. Новини Закарпаття
  2. >

Сезон черешні й війна: закарпатці бояться втрат в результаті погодних умов

03.05.2024 22:28 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Торік черешня вродила скупо, цьогоріч майбутній врожай садів теж може бути невтішним.

Торік черешня вродила скупо, цьогоріч майбутній врожай садів теж може бути невтішним.

Через морози у березні й квітні у регіоні померзли укотре вишні, черешні та алича. Дісталось також виноградникам, персикам тощо, а у деяких районах після морозів - 6 градусів Цельсія померзла навіть картопля. Відзначмо, цей один зі стратегічно важливих овочів цього року істотно зріс у ціні.

Що стосується врожаю вишень,  то за словами господарів, цьогоріч, імовірно, цих ягід також не вдасться зібрати у бажаній кількості. Брак урожаю укотре може позначитись дефіцитом черешень та вишень на ринку й зростанням ціни на смаколик. Майбутній врожай плодових дерев на Закарпатті через недавні морози може бути украй невтішним, зокрема, в гірських районах. Тут місяць тому взагалі фіксували справжню зиму із морозом і навіть снігом. Люди збирались обкурювати сади, як робили це у минулі роки в період сильних морозів з метою зігріти дерева й не дати пропасти врожаю.

Що стосується минулого сезону черешні, то на ринках держави його старт розпочався із не надто приємних цін для багатьох покупців. Найбільше підняла всіх на ноги іспанська черешня. Її продавали, як ми вже писали раніше, від 1200 гривень за кілограм. Такою черешнею в коментарях намагались нагодувати чиновників, суддів, політиків тощо. Не дешевою торік була й малина на українських базарах. На Закарпатті цю ягоду продавали також від 1500 гривень за кілограм. Золоту ягоду за високу ціну закарпатці везли у столицю й до інших областей України.

А от яким буде сезон ягід, черешень, цьогоріч в Україні. Що може вплинути на ціну крім погоди? Відповідають експерти

Вже за місяць в Україні настане сезон черешні. Цю ягоду обожнюють чимало українців, та яка ж буде на неї ціна?

На це питання відповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на techhorticulture.

Нестабільні погодні умови навесні 2024 року створюють додаткові труднощі для фермерів. Після аномально високих температур настало різке похолодання, і температура в деяких місцях опускалася нижче 0 градусів.

За словами керівниці проєкту черешневого саду у ТОВ "Уманська фруктова компанія" Оксани Гордій, існує ймовірність, що заморозки, які охопили частину України, можуть негативно позначитися на врожаї черешні, що може призвести до зменшення урожайності і збільшення ціни на ягоди.

"Окрім того, ми не можемо спрогнозувати ситуацію з війною. Якщо ситуація загостриться, люди знову почнуть виїжджати з країни і споживання впаде. Тому я вважаю, що цього сезону черешні буде або мало, або багато, але з нижчою ціною та меншим попитом", - повідомила керівниця проєкту черешневого саду ТОВ "Уманська фруктова компанія".

Тож поки на базарах активно торгують овочами, першою тепличною полуницею та садовою суницею, в Україні із нетерпінням очікують на черешню. Дасть Бог, ціни на ягоду будуть не вищі аніж торішні і кожен зможе насолодитись черешнею із базару.

Читайте також: "Діамантову" ягоду закарпатці везли у столицю: на ринках держави малина укотре побила рекорди

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська