1. Новини Закарпаття
  2. >

Названий на честь птиці: у регіоні полюють на чудо знахідку, що здатна "видертись" аж на дерево

02.05.2024 20:10 Суспільство незвичайно Голос Карпат

Унікальний трофей "лазить" по деревах, дуже смачний у молодому віці.

Унікальний трофей

В областях України цього річ сезон грибів розпочався зарано. Уже в кінці лютого у лісах почали полювати на найперші весняні смаколики - саркосцифу. Грибами активно ділились в мережі Фейсбук, де світлини одразу ж оцінювали щедрими відгуками і вподобайками. 

Про унікальну саркосцифу, яку в народі ще називають "чашою ельфа", "ельфійським вогнем", "зозулині черевички" ми писали у попередній публікації. Гриб володіє ще й лікувальним ефектом.

Іншим грибом, який цьогоріч збирали на Ужгородщині й Берегівщині у березні й квітні є зморшок. Народна назва "бабині вуха".

 Щосезону грибами активно торгують на місцевих базарах. А цьогоріч їх взагалі продавали від тисячу гривень за кілограм. Таке оголошення розмістили в мережі Фейсбук у популярній грибній спільноті.

Також, через теплу погоду, у регіоні уже полюють на перші білі гриби. Їх вже знаходять в лісах Берегівщини, Іршавщини й Перечинщини.

Ще одним чудовим весняним грибом, що любить "дертись" по деревах й має привабливий вигляд та аромат, є "курячий гриб". Його також зустрічають цієї пори в закарпатських лісах. Молодий гриб, кажуть дуже смачний.

Використовують в їжу та в медицині

Трутовик сірчано-жовтий або летипор сірчано-жовтий (Laetiporus sulphureus) — деревний гриб з родини фомітопсисових (Fomitopsidaceae). Місцева назва — кулина.

Шапки рихлом'ясисті, 10-40 см у діаметрі, 1-4 см завтовшки, напівкруглі, черепичастими групами, оранжево- або сірчано-жовті, часто з рожевим відтінком, згодом вицвітають до жовтуватого кольору, з рівним, зрідка підігнутим, пізніше хвилястим краєм. Гіменофор трубчастий, сірчано-жовтий, пори дрібні. Спори широко-еліпсоподібні або яйцеподібні, 5-7 Х 3,5-5 мкм, безбарвні або блідо-жовті. М'якуш м'який, м'ясистий, жовтуватий або білий.

Де зростає?

Паразитний гриб. Зустрічається по всій Європі та Північній Америці, зокрема і в Україні. Росте в листяних, зрідка в хвойних лісах на живих і відмерлих стовбурах дерев.

Молоді плодові тіла їстівні, мають специфічний смак. Використовують свіжими.

Гриб містить антибіотичні речовини.

Читайте також: Звільняються, бо мізерні зарплати: на Закарпатті в одній із громад "осиротіла" "Укрпошта" 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська