1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті ярюють до другої Пасхи: люди садять найнеобхідніший овоч в період війни

748
Суспільство Новини Перечина

Закарпатці у поті чола ярюють, садять і сіють.

На Закарпатті ярюють до другої Пасхи: люди садять найнеобхідніший овоч в період війни

В області в розпалі весняні роботи в полях, на городах й садах. Одні садять і сіють, а інші радіють уже першим сходам картоплі, редиски, цибулі та іншої зелені.

Нагадаємо, цьогоріч тепла погода наприкінці лютого посприяла й краяни врази скоріше посадили городину аніж торік. Зауважмо, що "другий хліб" у регіоні  багато з господарів поспішили посадити у землю до початку місяця березня. До католицької Пасхи ряд господарів посадили картоплю на Виноградівщині, Перечинщині тощо.

В останні роки, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, на Закарпатті почали врази більше садити цей овоч та інші городні культури з метою уникнення продовольчої кризи. Насамперед це ті овочі, на які на перших порах спостерігався дефіцит в магазинах через проблеми в логістиці.

Наразі, поки одні закарпатці уже посадили картоплю, то інші лишень починають цю важку й надзвичайно затратну місію. Сподіваються, що урожай 2024-го буде більш вдалим і щедрим, аніж у 2023-му. Тоді ж на врожайність вплинули і погодні умови, і шкідники. Поїдали врожай гризуни та руді слимаки. А пізніше в людей виникали проблеми ще й у збереженні "другого хліба". Через те, що господарі не встигали просушувати картоплю, щойно зібравши з полів, та спішили відкладати запаси в пивниці й підвали, вона швидко починала псуватись.

Через дощі у січні цього року й підтоплення у деяких районах області, врожай картоплі також попсувався в пивницях. Відзначмо, на Новий рік, замість звичного снігу, у регіоні лив рясний дощ. Люди "плавали" у обійстях й викачували воду з підвалів приміщень. Виходили з берегів одні із найбільших річок в області.

Читайте також: "Діамантову" ягоду закарпатці везли у столицю: на ринках держави малина укотре побила рекорди

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber