1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці гатять "пістраги": в якому з районів знаходять лісовий скарб?

937
Суспільство Новини Рахова

Весна вражає "смачними скарбами" в лісах регіону.

Закарпатці гатять "пістраги": в якому з районів знаходять лісовий скарб?

Цьогоріч в лісах України грибний сезон розпочався у кінці лютого. Через теплу погоду в садах швидше аніж торік почали розпускатись підсніжники й зацвітати сади. На місцевих базарах почали торгувати першими овочами і полуницею.

Що ж до грибного врожаю, то одними з найперших весняних смаколиків цьогоріч у лісах був чудо-гриб - саркосцифа. В народі його називають "ельфійським грибом", "чашою ельфа", "зозулині черевички". Гриб володіє специфічним смаком, його обожнюють гурмани. Також гриб застосовують у лікувальних цілях.

Іншим грибом, на який полювали цьогоріч, зокрема, закарпатці - були зморшки. Теж не менш делікатесні весняні гриби, які часто можна зустріти у продажі на місцевих базарах.

А от наразі у деяких районах області уже полюють і на перші білі гриби. У це важко повірити, бо ж зазвичай, сезон "букових у регіоні стартує у травні. Та от погодні аномалії неабияк вражають.

Ще одними із делікатесних грибів, які наразі шукають у лісах регіону є пістряки. В народі їх називають "пістрагами". Як не дивно, але збирають їх зараз в одному з найхолодніших районів області - на Рахівщині. Саме тут цього квітня на місцевій вершині Піп Іван Чорногірський врізав мороз -6 градусів.

Варто відзначити, для рахівчан ці гриби одні з особливих. Зі свіжих смаколиків традиційно готують гуцульську мачанку.

Де росте і в чому його особливість?

За даними Вікіпедії, трутовик лускатий (Polyporus squamosus) — вид базидіомікотових деревних грибів родини трутовикові (Polyporaceae). Росте поодинці або групами з кінця квітня до кінця серпня. Зустрічається на стовбурах листяних порід дерев, особливо в'язів, і в широколистяних лісах. Його поява сприяє розвитку на деревині білої центральної гнилі. Молоді плодові тіла трутовика лускатого їстівні.

Гриб є широко поширеним видом на схід від Скелястих гір в США і по всій Європі. Зазвичай плодові тіла розвивається навесні, рідше — і восени, іноді і влітку.

Відноситься до четвертої категорії грибів. Має хороші смакові якості, універсальний у вжитку. У їжу використовуються тільки молоді гриби.

Нагадаємо, Не пилова буря і не метеорит: що побачили закарпатці над однією з найбільших полонин у Карпатах (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber