1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Перехоплює дух від побаченого: мало хто знає про унікальну локацію на Виноградівщині (ФОТОФАКТ)

0 Суспільство Новини Виноградова

Величезне поле вкрилося дивовижним фіолетовим килимом в одному із сіл Виноградівщини.

На Виноградівщині квітне величезна поляна диких орхідей.

Чимала локація Червонокнижних квітів розташована в селі Онок. Місце зростання займає значну площу. Кількість квітучих рослин просто вражає.

Про це кореспондентці «Карпатського об’єктива» розповів та поділився світлинами місцевий житель Іван Тупиця.

Іван – завзятий грибар, отож, регулярно моніторить місцевий ліс на дари природи. Так, декілька років тому вперше виявив місце зростання орхідних. Цієї весни кількість диких орхідей значно збільшилася, створивши неповторний густий фіолетовий килим. На ньому бджоли збирають нектар, пилок. Що краса, що аромат – неймовірні. Це словами не передати, зауважує Іван.

Читайте також: "Сакура зводить із розуму": що закарпатець вчинив задля крутої розваги? (ФОТО)

– Декілька років тому, здається три, пішов на початку травня до лісу перевірити, чи є перші весняні гриби. Тоді вийшов на це поле, і був приємно вражений квітучими орхідеями, – пригадує Іван. – Цього року весна рання, то ж усе раніше розпустилося, і орхідеї зацвіли на три тижні раніше, як у попередні роки.

Що кажуть місцеві?

– Та люди і не знають, бо не ходять туди. У радянські часи там були колгоспні поля, на яких висаджували в основному картоплю, засівали пшеницею. Потім ті землі роздали оноківчанам як сотини для вирощування сільськогосподарських культур. Спочатку люди щось садили, сіяли, косили траву, а потім багато хто позалишав. Навесні мало хто туди ходить. Йдуть влітку, коли достигають ягоди суниці та є гриби.
Днями пішов у розвідку, чи з’явилися перші весняні гриби. Вийшов на поле. Як побачив скільки квіток – аж дух перехопило від краси. Велика площа і кількість рослин просто вражає. Запримітив, що щороку їх кількість збільшується. Камерою телефона неможливо охопити масштаб та красу. Це треба бачити наживо.

Читайте також: Найстаріша плантація в Україні і Західній Європі: у селі Черна одне з урочищ тоне в ароматах кизилу (ФОТО)

Іван організував екскурсію на квітучу поляну для своєї племінниці Богданки та родича Дениса. Під час перебування на безкрайому килимі орхідей дітей переповнювали позитивні емоції.

Оночанин розмірковує, що локація може стати туристичною принадою, як Долина нарцисів чи ліс крокусів у Березинці. Можна організовувати фотосесії, туристичні тури. Квітки цвітуть протягом місяця. Ще квітнутимуть два тижні.

Дикі орхідеї занесені до Червоної книги України. На Закарпатті зростає 50 видів різних форм, величини, забарвлення. Вони починають квітнути навесні і цвітуть до пізньої осені.

Автор: Тетяна ГРИЦИЩУК

Фото: Іван Тупиця

Читайте також: На березі Тиси у підніжжя Чорної гори: дорадянська історія Севлюша — Виноградова (ФОТО)

Закарпаття — міст у Європу?: що знайшли у Королеві та які резонансні висновки зробили науковці

“Між Севлюшом та Королевом”: в мережі показали рідкісні світлини старовинної переправи (ФОТО)

Найбільша в Україні: про буйволину ферму на Виноградівщині гуде інтернет (ВІДЕО)

“В нього потужна щелепа з зубами гострішими, ніж у собаки”: закарпатець тримає вдома м’ясоїдного хижака (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!