1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Найстаріша плантація в Україні і Західній Європі: у селі Черна одне з урочищ тоне в ароматах кизилу (ФОТО)

29.02.2024 20:26 Суспільство Актуально Голос Карпат

"Вогняним" квітом тішить наразі одна з найдавніших в Україні плантацій унікальної ягоди.

Закарпаття буяє весняним квітом підсніжників, пролісків і шафранів. У лісах     і садах розпустились ліщина. Також зацвітають кущі зі смачними плодами, які ще й дуже корисні.

Про цвітіння кизилу, який розрісся на площі 12 га в урочищі Деренкович, розповідає місцевий житель Василь Івашко в мережі Фейсбук.

З його слів, ця плантація розташована в селі Черна Виноградівського району і є  найстарішою в Україні та Західній Європі.

Користь "деренки", зауважує Василь Івашко, була відомою ще у середні віки. Вона була помічна при холері, вітряній віспі та гепатиті. На жаль, про народні цілющі засоби із минулого швидко забули на фоні розвитку хімпрепаратів.

 "Сьогодні цвіте у всій своїй красі на площі 12 га в урочищі Деренковач. Про користь для людини цього чудо-дерева наші пращури знали здавна та використовували її для лікування інфекційних недугів, які в цей період притаманні людям. 
Про можливості деренки у поборонні деяких недуг наші офіційні медики забули, бо лікування хімічними препаратами стало пріоритетним. Професорка Клименко С.В. зібрала велику  рецептуру народних методів лікування кизилом, але пробитися на ринок медпрепаратів їй не дає можливость корупційна складова у цій системі. 
У середніх вікнах в Королівському замку Ньолаб , що в с. Королево, просвітитель Бенедикт Ком'яті творчо використовував деренку при лікуванні і холери, і віспи, і вірусного гепатиту..
Сьогодні наша плантація перебуває під "наглядом " лісокористувача" Ліси України". Але їм не до цього. За байдуже ставлення до такої екзотичної природньої перлини нашого краю, необхідно піднімати питання про вилучення кизилової плантації від лісовиків та передачі її у власність територіальній громаді", - йдеться у дописі


Фото із цвітінням кизилу в останній день лютого поділились також у групі "Люблю Закарпаття". 

"29 лютого, а кизіл зацвів", - пише одна із користувачок до оприлюдненої світлини 

Читайте також: Воно єдине в Україні з такою назвою: на Закарпатті хочуть перейменувати село, яке назвали на честь ворожого поета

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська