1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація по-новому: юрист розповів, як каратимуть ухилянтів

0 Суспільство Україна

За неявку по повістці українці можуть отримати різні види покарання: від штрафів до позбавлення волі, це залежить від етапу, на якому особа проігнорувала візит до ТЦК.

Мобілізація по-новому: юрист розповів, як каратимуть ухилянтів

Про це розповів юрист Юрій Танасійчук в ефірі телемарафону. За його словами, це стосується всіх чоловіків віком від 18 до 60 років.  

"Відповідно до закону, кожен чоловік призовного віку, тобто від 18 до 60 років, повинен виконати свій обов’язок і самостійно прийти оновити свої дані в найближчому ТЦК. Всі територіальні обмеження зняті ще в 2022 році. Тому це не право, це обов’язок", - сказав він.

За його словами, за те, що особа не оновила облікові дані в ТЦК, може бути застосовано штраф в розмірі від 1700 до 3400 грн. При повторному не оновленні даних і неявці по повістці ця сума зросте. Так, при неявці після проходження ВЛК, ця сума може сягати понад 8000 грн. 

"Це якщо ми говоримо про чоловіків призовного віку. Щодо посадових осіб, в обов’язки яких по певних підприємства, установах, організаціях входить повідомляти про обов’язкову явку в ТЦК, там дещо вищі суми адміністративного стягнення", - зазначив юрист.

Він наголосив, що на завершальному етапі людина може бути притягнута в рамках кримінального провадження з приводу ухилу від мобілізації, і це покарання вже суттєве - воно може скласти від 3 до 5 років позбавлення волі. 

Читайте також: Блокування рахунків, заборона керування транспортом: які "сюрпризи" для чоловіків хочуть розглянути у Комітеті 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: