1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?

4933 Суспільство Закарпаття

В регіоні продовжують впорядковувати споруди цивільного захисту для населення.

Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?

Оскільки війна в Україні і досі триває і ворог продовжує здійснювати атаки на ряд населених пунктів на Сході держави й нещадно бити по енергоінфраструктурі та інших важливих об'єктах, споруди цивільного захисту в регіонах відіграють важливу роль. Вони наразі є чи не єдиним безпечним місцем, де можна сховатись від численних атак рашистів.

Бомбосховища наразі чи не єдине безпечне місце, куди можна сховатись від чергових атак рашистів. 

Торік в Україні облаштували  3900 таких об'єктів, де можна перечекати тривожні моменти під час масованих ракетних обстрілів. Інформація про усі ці об'єкти цивільного захисту розміщена на порталі "Залізне укриття" і доступна усім українцям за посиланням: https://www.ironshelter.gov.ua/

На офіційному порталі можна знайти інформацію, в якому стані перебувають всі укриття, чи планується їх ремонт або що на цей час уже зроблено. На  сьогодні у фонді захисних споруд цивільного захисту налічується 61 803 укриття. У 2022-му облаштували 3891 споруди за 5,2 мільярди гривень. Всього, за період 2023-2024 років до належного стану приведено 7075 бомбосховищ. Цьогоріч облаштували ще 229 споруд.

Відомо, що одні із найперших та найбільш підготовлених укриттів почали працювати минулого року в столиці - Києві, у Печерському й Болонському районах. Бомбосховища Усі роботи в спорудах проведено із дотриманням державних будівельних норм. Тут оновлено комунікації та встановлено сучасні системи протипожежної безпеки та вентиляції.

Продовжують облаштовувати укриття і у найзахіднішому регіоні держави - на Закарпатті. Усю інформацію про готовність споруд цивільного захисту до роботи можна знайти за посиланням:https://goo.gl/maps/pQhaP1dVqSZZ3qjq7

Також відомо про будівництво одного з наймасштабніших  об'єктів у селі Осій на Хустщині. Його торік почали будувати в дитячому таборі "Зачарована Долина". За інформацією  Prozorro, на будівництво такої споруди виділено 14 мільйонів гривень, будують кияни. Про це  пише Леонід Ємець в мережі Фейсбук.

Споруду такого масштабу взялись будувати начебто для дітей.

 Укриття розраховане на 140 осіб. 

Та це ще не одне з найдорожчих укриттів в Україні. Як інформують "Наші гроші", комунальне підприємство "Головне управління комунального господарства" Вишневої міськради Бучанського району Київської області 26 березня оголосило тендер на будівництво протирадіаційного укриття на території ліцею "Лідер" у селі Крюківщина очікуваною вартістю 169,16 млн грн. Це найдорожча закупівля протирадіаційного укриття в Україні.

Вартість найбільших договорів на будівництво таких укриттів для закладів освіти не перевищує 60 млн грн.

Проєктування укриття замовили у січні у ТОВ "Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства" за 3,54 млн грн. За проєктом, ця споруда цивільного захисту буде підземною. У ній передбачені приміщення для відвідувачів навчального закладу та зали для персоналу, а також різні складські, інженерні та технічні приміщення, які забезпечують життєдіяльність споруди. Укриття розраховане на 1 043 особи.

Читайте також: "Пливучий жах у мальовничих обіймах": в одному із сіл Закарпаття шокуючі знахідки просто вражають (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: