1. Новини Закарпаття
  2. >

Електроенергії вистачить на увесь регіон: Закарпаття має надію на електрику "з неба"

04.04.2024 11:20 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У регіоні можуть покрити потреби населення в постачанні електроенергією.

У регіоні можуть покрити потреби населення в постачанні електроенергією.

На Закарпатті, за рахунок великої кількості встановлених приватних сонячних електростанцій, видобутою енергією від сонця можна повністю покрити потреби області в електроенергії, повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

«Станом на 1 березня 2024 року на території області в приватних домогосподарствах встановлено 4 836 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання. Сумарна потужність генерувальних установок приватних домогосподарств становить 138 мегаватів. У пікові години літніх місяців при навантаженні Закарпаття близько 330 мегаватів потужністю генерації приватних домогосподарств покривається до 31% від навантаження регіону», – йдеться у повідомленні.

Іншими словами, кожне домогосподарство, обладнане автономною системою енергозабезпечення власного функціонування, може забезпечити електрикою декілька сусідніх залежно від потужності.

На території Закарпатської області функціонують підприємства, на якихексплуатується 65 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання сумарною потужністю 244 мегават.

«Приватні домогосподарства та підприємства краю, які генерують електроенергію від сонця, здатні повністю забезпечити потреби нашої області», – додав Віктор Микита. 

Відзначмо, два роки тому, у грудні, на початку повномасштабного російського вторгнення, ситуація із забезпеченням електроенергії була не такою оптимістичною. В регіоні, як і у решті областей України, тривали погодинні відключення світла. Відсутність електроенергії істотно вплинула на малий та середній бізнес, а також на садочки й освітні заклади, що на той час не були забезпечені генераторами до таких ситуацій.

Нагадаємо, цьогоріч, 22-го березня, ворог укотре від початку повномасштабного вторгнення в Україну, атакував енергетичну інфраструктуру. У багатьох областях назріла необхідність екстрених відключень світла. Також, варто відзначити, що враховуючи складну ситуацію в енергосистемі держави, жителів областей України найближчим часом застерігають про імовірний повторний блекаут. До чергових відключень слід бути готовими цього літа.

Відзначмо, з початку нового року в області діють періодичні відключення світла.

Подеколи жителям відключають електроенергію на десять годин.

Також не обходилось без аварійних відключень у деяких районах з 24 березня.

Читайте також: Фатальний похід закарпатця на ринок: чому за гроші люди "вбивають" самих себе й власних дітей? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська