1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги

15432
Суспільство Закарпаття

Нові обмеження почали діяти в Україні від сьомого березня цьогоріч.

На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги

У Державній прикордонній службі розпочали видачу документів, які дають право перебувати у прикордонній смузі завширшки п’ять кілометрів від лінії державного кордону, повідомляє пресслужба ДПСУ.

Від 7-го березня цього року набув чинності наказ, яким регламентують видачу документу, що дає право на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Для перебування 5-кілометровій зоні біля державного кордону, необхідно отримати дозвіл від ДПСУ.

«Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення, приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним», – повідомляють у ДПСУ.

Як отримати дозвіл на перебування у прикордонній зоні?

Отримати дозвіл на перебування, пересування, проживання чи проведення робіт у межах прикордонної зони можна через ДПСУ. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл для осіб, що не досягли 18-річного віку, надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Також дозвіл можна отримати поштовим зв’язком. До звернення необхідно додати копії документів, що посвідчують особу, підтверджують мету та строки перебування у прикордонній смузі, а також підтвердження законності провадження робіт.

- для громадян України: копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення.

- для іноземців та осіб без громадянства: копії документів що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України, а також повноваження на подання звернення.

- для юридичних осіб: копії документів, що містять інформацію про найменування юридичної особи, місцезнаходження, вид та місце провадження робіт, перелік фізичних осіб із зазначенням їх паспортних даних та транспортних засобів, що залучатимуться до робіт.

- для фізичних осіб — підприємців — копії документів, що посвідчують особу;

копії документів, що підтверджують мету і строки перебування у прикордонній смузі;

 копії документів, що підтверджують законність провадження робіт.

Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні:

- особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;

- водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;

- особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;

- та інші особи згідно з визначеним переліком.

Також, Урядом установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30–50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь – шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Де отримати дозволи у Закарпатській області

На Закарпатті дозволи на перебування у прикордонній смузі можна отримати:

у штабі 94-го прикордонного загону в Чопі (для Ужгородского району).

м. Чоп, вул. Головна 55а,  в/ч 1493;

E-mail: chop_zagin@dpsu.gov.ua

у штабі 27-го прикордонного загону у Мукачеві (для Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів).

м. Мукачево, вул. Недецеї, 45

E-mail: mukachevo_zagin@dpsu.gov.ua.

Нагадаємо, на Закарпатті від 7-го березня цього року побільшало прикордонних блокпостів у межах населених пунктів. Насамперед йдеться, про новоутворений пост прикордонників у місті Перечин. Про це ми писали у попередній публікації. На блокпосту, як повідомив напередодні  очільник громади Іван Погоріляк, чергують військові. 

Слід зауважити, у мережі Фейсбук розпалились певні дискусії щодо встановлення прикордонного посту в Перечині. В коментарях люди висловлювали негативні емоції з приводу того, що у місті посилюють контроль території. Для багатьох такі дії здавались абсурдом, тим паче, що на в'їзді у Перечин та у напрямку села Дубринич уже працюють раніше розгорнуті блокпости.

Нагадаємо, "Підводний флот на Закарпатській Тисі": мережу Фейсбук "розривають емоції" щодо річкового порту у регіоні 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber