1. Новини Закарпаття
  2. >

Яблуко Єви й сад Пекла поряд: на Закарпатті можна побачити унікальний "портал", що переносить в минуле (ФОТО)

29.03.2024 20:14 Суспільство незвичайно Голос Карпат

Неймовірну родзинку можна побачити в Парку Шенборна.

Неймовірну родзинку можна побачити в Парку Шенборна.

Унікальна атракція розмістилась на території парку Шенборна в урочищі "Воєводино". Про це пише туризмознавець Федір Шандор в мережі Фейсбук.  Назва атракції - символічна - "Сквер Трьох яблук, що змінили світ". Це, наче портал, що переносить одразу у три різні епохи. Перша скульптура - Яблуко Єви. Поруч відтворено сад Пекла, де зібрані 24 отруйні рослини, які ростуть у Карпатах. Потім йде яблуко Ньютона, яке є символом пошуку знань.

24 березня цьогоріч, як зазначає туризмознавець, поряд з двома іншими скульптурами яблук, з'явилась новітня скульптура - із яблуком - символом технологій. Тож у відвідувачів є нагода поринути дійсно в чудовий портал трьох епох, відправних точок, відвідавши оригінальний ар об'єкт на Перечинщині.

Нова туристична атракція Закарпаття: «Сквер Трьох яблук, що змінили світ»

У парку Шенборна (урочище "Воєводино") презентували туристичну родзинку - «сквер Трьох яблук, що змінили світ» — незвичайний портал, що переносить відвідувачів крізь епохи.

Сквер має чимало символічних втілень. Він закладений у формі трикутника Всевидячого ока, а три головні яблука в ньому символізують три епохи, три знакові історії, три відправні точки людства.

Перша скульптура —  Яблуко Єви, символу правди і пізнання. Поруч оригінальний «Сад пекла» з 24-ма отруйними рослинами зібраних в Карпатах.

Далі стежка веде до Яблука Ньютона, символу науки та знання. Розташоване по дорозі до водоспаду «Вагаш», воно символізує пошук знань, адже саме завдяки науці людство осягає таємниці природи. Тут же розкидані ще 4 яблука - яблуко Паріса, яблуко Робін Гуда, яблуко Білосніжки, яблуко Шарля Фурʼє.

24 березня зʼявилося Яблуко Apple — символ сучасної епохи, епохи технологій та безмежних можливостей, яке виготовив скульптор Роман Мурник (Roman Murnik).

Почесним гостем, що взяв участь у відкритті, був Генеральний консул Угорщини в Україні Йожеф Бочкаї.

Сквер Трьох яблук на Voevodyno Resort, що змінили світ — це не просто артобʼєкт. Це місце, де можна задуматися над вічними цінностями, над вибором, який ми робимо щодня, над майбутнім, яке творимо своїми руками, - йдеться у дописі Федора Шандора.

Раніше ми писали про новітні зірки на алеї зіркової слави на Закарпатті.

Також у попередній публікації від Федора Шандора ми згадали про місця демонологічного туризму у регіоні, де і досі витають моторошні історії про всілякого роду нечисть.

А от величезного змія - чорного шарканя слід шукати на Берегівщині. Й досі побутує легенда, що колись в озері "Дийда" оселилось древнє чудовисько. Люди начебто й бачили у свій час, як підводна істота піднімалась із дна озера на поверхню.

Водночас, навряд чи істота може бути морським динозавром та ще й  з епохи пліоцену. Хоч вірити у легенди та ще й підкріплені образами людської уяви - не заборонено. А цікаві історії із майже фантастичним сюжетом у багатьох випадках привертають увагу туристів.

Читайте також: Закарпатцям підготували чергові "сюрпризи": у регіоні відключатимуть надовго електроенергію 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська