1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У закарпатському озері "живе монстр" ще із часів пліоцену: яка істота лякає місцевих жителів

84473
Суспільство Закарпаття

На дні озера в одному районів області й досі живе істота, якої усі бояться.

У закарпатському озері "живе монстр" ще із часів пліоцену: яка істота лякає місцевих жителів

У регіоні у різних районах області є власна історія, чи то легенда, згідно з якими пов'язані назва урочищ, населених пунктів, унікальних і таємничих водойм. Кожна з історій дуже цікава й подеколи навіть містична. Такі історії живлять народну уяву й щораз привертають увагу численних туристів, що, наче магніт, манять неповторністю й дивовижністю.

Так свою давню історію має і озеро Дийда у Берегівському районі. Подейкують, що і досі на дні загадкового озера мешкає величезний чорний дракон - "чорний шаркань". Сюжет розповідей про місцевого монстра, наче взятий із фільму-фантастики, втім, люди кажуть, що у минулому очевидці мали нагоду побачити, як щось величезне піднімалось  із дна водойми та розганяло в озері потужні хвилі.

І досі в озері не наважуються купатись, мовляв "затягне" чорний шаркань.

За словами туризмознавця Федора Шандора, не має якихось чітких підтверджень, чи дійсно якась невідома істота живе на дні озера, утім багато місцевих жителів знають про цю історію ще від бабусь й дідусів й розповідають її усім, хто сюди приїжджає.

А ось, що про містичного шарканя в озері  Дийда розповіли у сюжеті одного з українських телеканалів.

Озеро Дийда відоме під назвами "Бумеранг" та "Дідово".  Розташоване лише на відстані 5 кілометрів від Берегова. Колись на його місці був кар'єр.  В останні роки це улюблене місце для відпочинку не лише місцевих мешканців, а й багатьох туристів, як з України, так і з-за кордону.

Багато років тому, це озеро було піщаним кар'єром, але через те, що добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар'єр закрили і на його місці з'явилося Дідівське озеро. Площа водойми 54,6 гектари, максимальна глибина 16 метрів. Дно озера, кажуть, ніхто не досліджував, тому й важко собі уявити, чи можуть там жити, невідомі і досі жителям древні істоти й чи варто боятись їх існування. Водночас, хоча й на сьогодні "чорного шарканя" майже ніхто і не бачив, поряд із озером часто помічають великих полозів - найбільших, утім не отруйний змій у Європі. За однією з легенд, саме із полозів виростають міфічні істоти — шаркані. Про це каже професор Шандор.

Ймовірно, плазунам також до вподоби місцина й вони залюбки підповзають до берега озера. До слова, уже кілька років на території містичної водойми відкрито  пляж. Тут будуються приватні сектори із альтанками для відпочинку, здаються кімнати і приватні будинки.

У водоймі, кажуть, водиться чимало різної риби. Тут можна зловити коропа, щуку, білого амура, ляща, окуня,  товстолобика, йоржа, судака й інших риб. Ходять чутки, що тут також водяться величезні соми. Нагадаємо, торік одного з найбільших сомів, вагою 22 кілограми, зловив житель села Сторожниця.

Яких амфібій ловлять краяни в місцевих водоймах, "Голос Карпат" уже писав у попередніх публікаціях.

Читайте також: Досягнуто максимального рівня: на Закарпатті епідпоріг перейшов позначку на 90% 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber